Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Justowanie tekstu wyświetlanego na konsoli.

Ostatnio zmodyfikowano 2014-01-14 22:12
Autor Wiadomość
Apolyon
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Justowanie tekstu wyświetlanego na konsoli.
» 2014-01-14 11:47:14
Witajcie,

chciałbym prosić o pomoc, a raczej nakierowanie na problem jaki mam rozwiązać.

Chciałbym w jakiś konkretny sposób uzyskać wyjustowany tekst wczytany z pliku, na konsoli o szerokości linii 180 znaków.
Nie wchodzą w grę niestety żadne gotowe biblioteki/funkcje, nie proszę też o gotowy kod, jedynie naprowadzenie mnie jak najefektywniej uzyskać pożądany efekt.

Aktualnie myślałem o wykorzystaniu tablicy(?), w której przechowywałbym tekst oraz znajdował spacje, wziąć tyle słów by zmieściło się w 80 znakach i dopisywać spacje - i teraz pytanie gdzie? Czy dopisywać je od mniej więcej środka zdania czy od lewej/prawej równomiernie w stronę środka?
Nie wiem czy dobrze myślę, że tablica byłaby tu najlepsza...

Gdyby ktoś miał jakąś cenną wskazówkę, byłbym bardzo wdzięczny. A najbardziej usatysfakcjonowałby mnie algorytm. :)

Kodu jeszcze nie mam, teoretyzuję, szukam najprostszego rozwiązania. Miałem długą przerwę od C++ stąd moja prośba.
P-102139
RazzorFlame
» 2014-01-14 16:57:04
Użyj gotoxy. Żeby wyliczyć gdzie masz tekst umieścić użyj tego:
C/C++
string tekst;
//WCZYTUJESZ zmienna 'tekst'
int len = tekst.length();
int x = 180 / 2 - len / 2;
gotoxy( x, 0 );
Ofc, musisz też ustawić potem aktualny wiersz.
P-102167
pekfos
» 2014-01-14 18:02:21
Użyj gotoxy.
Z biblioteki ..?
P-102180
RazzorFlame
» 2014-01-14 21:28:12
@Up, znowu? Nie nudzi Cię to? Po pierwsze: gotoxy jest na tyle znane że po wpisaniu w google bez problemu autor znajdzie setki jak nie tysiące pomocnych stron a po drugie jeśli chodzi o to że autor nie chciał żadnej gotowej biblioteki to sam wiesz jakie jest rozwiązanie tego problemu: prawie żadne. Jedyne co to mógłby się pofatygować i użyć wstawek asm-a bo każda inna gotowa funkcja jest niedopuszczalna.
P-102198
Monika90
» 2014-01-14 22:12:43
Czy masz już tekst podzielony na linie i chcesz wyjustować każdą linię osobno, czy też algorytm ma tekst dopiero podzielić i wyrównać do lewej i prawej?
P-102201
« 1 »
  Strona 1 z 1