Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Stworzenie programu z bazą danych dla kolekcjonerów

Ostatnio zmodyfikowano 2014-01-25 14:33
Autor Wiadomość
AdrianXQV
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Stworzenie programu z bazą danych dla kolekcjonerów
» 2014-01-25 12:56:52
Witam wszystkich

Kolekcjonuje banknoty od ponad 5 lat. Od jakiegoś czasu szukam programu dla kolekcjonerów. Niestety jest ich niewiele i albo są płatne, albo ich funkcje są dopiero w powijakach.
Przyznam się że jestem początkujący jeśli chodzi o programowanie. Czasami działam na MS Access, więc nie ukrywam że trochę się na nim wzoruje. Chciałbym napisać/stworzyć program, prawdopodobnie bazodanowy (jeśli inny rodzaj proszę o wskazówkę).

Miałby posiadać: 
- około 4 tabele
- już gotowy "formularz" do wpisywania nowych rekordów/pozycji w tabeli
- ewentualnie możliwość tworzenia raportu z tabeli
- sumowanie wartości liczbowych (np. przy zliczaniu wartości kolekcji)
- niektóre informacje w tabelach się potarzać, dlatego dobrze jakby te bazy uaktualniły się równocześnie
- możliwość edytowania niektórych parametrów programu (np. wartości domyślnych w komórkach)
- możliwość wybierania niektórych wartości w kolumnach z rozwijanej listy
- myślałem także aby każda z pozycji w tabeli, miała swój bardziej szczegółowy opis w nowym oknie
- w tym szczegółowym oknie miały by się znaleźć również obiekty graficzne (zdjęcia w JPG)

Chciałbym wiedzieć czy stworzenie takiego programu jest wogóle możliwe. Chciałbym z jednej strony prosić o pomoc jak napisać taki program, w czym to napisać, może jakieś wskazówki, a z drugiej zapytać czy ktoś nie podjąłby się wykonania takiego projektu.

Pozdrawiam serdecznie
Adrian
P-103143
stryku
» 2014-01-25 13:16:33
Cześć,
nie wiem czy dobrze podejdę do problemu, ale rozumiem, że piszesz go dla siebie tak? I tylko Ty w nim będziesz zapisywał swoje monety itp. Czy chcesz stworzyć coś takiego i puścić w ludzi?
Jeżeli tylko dla siebie to (nie wiem czy nie stworzę offtopu) ja na Twoim miejscu zrobiłbym prostą stronkę na cba.pl. Konto tworzy się za darmo, dostajesz bazę danych MySQL. Na mój gust szybciej i prościej zrobisz taką stronkę od 0 niż program od 0.
P-103149
CodeFun
» 2014-01-25 14:33:51
Polecam do tego bibliotekę QT do interfejsu okienkowego w niej udało mi się zainstalować driver MySQL i w niej stworzyłem też program do obsługi bazy MySQL korzystający z darmowego serwera MySQL.
Jeśli masz zacięcie znasz nieco c++ to w miesiąc taki program stworzysz (jeśli masz czas na pisanie).
P-103164
« 1 »
  Strona 1 z 1