Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Sprawdzenie istnienia folderu

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-01 17:18
Autor Wiadomość
Mentaris
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Sprawdzenie istnienia folderu
» 2014-02-01 15:54:29
Witam, panie i panowie, tym razem mam problem z programem ktory sprawdza czy dany folder w scieżce istnieje, przykład: "C:\Windows\NazwaFolderu". Szukałem po internetach, znalazłem jedną biblioteke która nazywa sie "unistd.h", lecz mvs2010 nie czytało mi tej biblioteki, no pewnie trzeba ją manualnie dodac, czy coś. Ja potrzebuje sposobu który wymaga tylko kodu. Więc znalazłem funkcje "MakeSureDirectoryPathExists" i tu znajduje się haczyk, ponieważ gdy pisze coś takiego:
C/C++
int main()
{
    char path[ MAX_PATH ] = "C:\\Windows";
    BOOL WINAPI MakeSureDirectoryPathExists( LPCWSTR path );
    cout << GetLastError();
    if( GetLastError() == 0 )
         cout << "\nFolder istnieje";
    else
         cout << "Folder nie istnieje";
   
    _getch();
}
To za każdym razem, czy wpisał bym istniejącą scieżkę, czy nie, program wypluwa wartosc "0". Więc zwracam się o pomoc do was, ponieważ nie wiem co czynić w tej sprawie. Jeśli też macie jakiś inny działający kod na ten program to nie omieszkajcie napisac, ponieważ napewno sie przyda, jak nie mi to innym forumowiczom.
P-103758
xevuel
» 2014-02-01 15:58:52
P-103759
Mentaris
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Sprawdzenie istnienia folderu
» 2014-02-01 16:10:31
Przepraszam, a co jakas lekcja o funkcjach z waszego forum ma wspólnego z moim problemem? Czy może chodziło panu (sądzać po nicku) o samą aluzje, wrócenia do podstawowych lekcji języka? A może chodziło panu, o szybką odpowiedz by pokazać że nikt nie jest skłonny odpowiadać na moje pytanie i pomoc w potrzebie, hm? A może moje nie umiejętne posługiwanie się słowem "funkcja", jesli zle opisałem mój problem, najmocniej przepraszam, ale myśle ze można sie domyślić o co mi chodzi.
P-103761
xevuel
» 2014-02-01 16:56:19
Czy może chodziło panu (sądzać po nicku) o samą aluzje, wrócenia do podstawowych lekcji języka?
Tak. Gdybyś je przeczytał, wiedziałbyś w jaki sposób wywołuje się funkcje.
P-103762
Mentaris
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Sprawdzenie istnienia folderu
» 2014-02-01 17:10:01
Chodziło mi bardziej o poprawienie mojego kodu (lub podanie innego), by po skompilowaniu poprawnie ocenial, czy dany folder istnieje w scieżcie czy nie. Bez tego kodu nie mogę kontynuować prac, prosze o poważną odpowiedz.
P-103763
Monika90
» 2014-02-01 17:18:08
Jeżeli nie wiesz, co to jest deklaracja funkcji, ani jak się wywołuje funkcje w C, to i tak nie będziesz mógł kontynuować prac.
P-103765
xevuel
» 2014-02-01 17:18:37
Powtarzam po raz kolejny: jak przeczytasz tą lekcję, będziesz wiedział jak tego użyć. Temat zamykam, otwórz go jeśli będziesz miał coś innego do napisania niż "poprawcie mi ten kod".

PS. Chcesz inną funkcję - proszę bardzo: [MSDN] GetFileAttributes.
P-103766
« 1 »
  Strona 1 z 1