Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

aplikacja okienkowa - przykład

Ostatnio zmodyfikowano 2009-09-17 15:03
Autor Wiadomość
matrix
Temat założony przez niniejszego użytkownika
aplikacja okienkowa - przykład
» 2009-09-17 10:39:32
słuchajcie, miałbym prośbę. chciałbym napisać sobie małą aplikację pod windows. nie znam jeszcze na tyle C++ żeby to sobie zrobić, ale nie o to chodzi. chodzi o to że sucha teoria nie za bardzo do mnie trafia. można znać to wszystko na pamięć i i tak nie napisać programu. czy ktoś mógł by podać mi przykład takiej małej aplikacji? dwa pola do wpisania danych, jedno z wynikiem dajmy na to mnożenia tych danych przez siebie. do tego jedna zakładka menu z zapisem danych powiedzmy do pliku txt i ich odczytem z tegoż pliku. nie chodzi o to żebyście napisali mi cały program, ale o to żeby dać przykład, pokazać jak to się robi? praktyka trafia do mnie najlepiej. jeśli administracja uważa że to pójście na łatwiznę to proszę o usunięcie tematu.
P-10289
DejaVu
» 2009-09-17 14:55:11
Masz w Internecie kursy C++, kursy WinAPI itd. Osoby, które chcą się nauczyć programowania nie wymyślają takich problemów jak Ty. Programowanie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na to by coś sensownego umieć zrobić. Spróbuj przeczytać jakiś kurs C++ i kurs WinAPI jeśli chcesz robić jakieś okienkowe aplikacje. Jeśli one do Ciebie nie trafiają - kup książkę. Jeśli masz jakiś problem - zadaj konkretne pytanie czego nie rozumiesz z kursu.
P-10292
matrix
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-09-18 22:08:39
Jeśli masz jakiś problem - zadaj konkretne pytanie czego nie rozumiesz z kursu.
wielu rzeczy nie rozumiem. dlaczego na przykład przy deklaracji przestrzeni piszemy
using namespace std;
a nie na przykład
using namespace stk;
co oznaczają te wszystkie skruty? do mnie najbardziej trafia jak podana jest nazwa od której wywodzi się skrut jak w przypadku
endl
.
znalazło by się z pewnością wiele innych rzeczy, ale te najbardziej mi utkwiły z samego początku. chodzi o wyjaśnienie tych najprostszych. z praktyki wiem, że jak się coś wykuje na pamięć to zostaje to w głowie może miesiąc. trzeba coś zrozumieć, żeby zostało na dużo dłużej. a ja nie chcę uczyć się skrutów. chcę zrozumieć od czego się wywodzą? kurs jest naprawdę świetny, nigdzie takiego nie znalazłem, ale brakuje mi właśnie tego co napisałem wyżej.

pytanie: nie da się cytować wypowiedzi jak na innych forach?
P-10314
steckel
» 2009-09-18 22:36:22
C/C++
using namespace std;
To oznacza, że będziesz korzystał z funkcji i klas z przestrzeni nazw std (standard), a każda instrukcja jest kończona średnikiem, więc nie ma tam pytajnika. Jak chcesz cytować innych to najlepiej przez takie coś:
[ c o d e ]
cytat
[ / c o d e ]
Oczywiście bez spacji.
P-10315
manfred
» 2009-09-17 12:52:59
Jakiej biblioteki użyć??
P-19335
manfred
» 2009-09-17 15:03:15
No ja pi...nkolę, WinAPI do GUI? Bez urazy, ale kogoś tu chyba po... znaczy się, spadło mu na głowę takie wielkie pudło. Ta biblioteka jest całkiem przyjemna, jak trzeba się w niskopoziomowe rzeczy bawić, a GUI raczej takie nie jest... To jest bezsens, bo istnieje tyle porządnych i przenośnych libów do GUI, a ktoś tu pisze o mocno niewygodnej i niezbyt przenośnej (o tym, że GUI w niej to taki "efekt uboczny" to już pisać nawet nie będę)...
P-19336
« 1 »
  Strona 1 z 1