Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

problem z extern

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-11 13:30
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
problem z extern
» 2014-02-11 09:45:19
Mam programik, ktory pobiera za pomoca curla zrodlo stronki a potem je odpowiednio na moje potrzeby analizuje/przerabia. Teraz jak wspominalem w poprzednim watku. Uzywam dwoch sieci w jednej uzywam proxy. Chcialbym teraz dodac przycisk, ktory uruchamia curla z wykorzystaniem proxy. Mam podzielone to podzielone na pliki, jeden odpowiedzialny za cale okienko, czyli takze  ze moje przyciski i drugi, pobierajacy text zrodlowy i go przerabiajacy.

Jezeli uzywam proxy, musze dodac jedynie 4 opcje do mojego handle curl. Czyli wymyslilem sobie to tak: w curl deklaruje
extern bool proxy;
 ktore to jest odwolaniem do zmiennej ktora mam w plikach odpowiedzialnych za cale okienko.

Jest moj plan prawidlowy, czy powinienem to zrobic jakos inaczej?

Teraz chcialem to zadeklarowac w okienko.h, niestety dostaje tam wtedy blad. Ale jezeli deklaruje to w okienko.cpp wszystko kompiluje sie normlanie. Jednak jakos to w okienko.cpp ta deklaracja nie wyglada zbyt elegancko. Odnosze takie wrazenie przynajmiej. Jest moje wrazenie bledne i wszystko jest w ten sposob w porzadku?
P-104414
MrPoxipol
» 2014-02-11 10:27:47
plik źródłowy:
bool foo;

nagłówek
extern bool foo;
P-104416
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-11 13:30:40
czyli w okienku.h i curl.h deklaruje jako extern a w okienku.cpp bez extern. Dziala tak, i rozumiem, ze to jest poprawna droga do rozwiazania w/w problemu. Jezeli tak jest, to temat mozna zaknac, w przeciwnym wypadku chetnie dowiem sie wiecej ;)
P-104431
« 1 »
  Strona 1 z 1