Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Aktualizowanie wybranego elementu w pliku tekstowym, usuwanie elementu

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-07 13:01
Autor Wiadomość
mateuszq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Aktualizowanie wybranego elementu w pliku tekstowym, usuwanie elementu
» 2014-05-06 21:49:09
Witam, mam pytanie odnośnie pracy na plikach.

 Mam utworzony plik w którym dane są ułożone w sposób pokazany poniżej. W programie każda linijka odpowiada nowo utworzonemu obiektowi (każda dana jest wczytywana do odpowiedniego składnika w obiekcie klasy) Podczas pracy programu chciałbym np: zaktualizować niektóre dane a następnie zapisać nowe dane do pliku, do tej pory robiłem to
tak, że od nowa zapisaywałem wszystkie dane wraz z tymi zaktualizowanymi ale musi chyba istnieć prostszy sposob. W jaki sposób mogę odnaleść w pliku dany składnik w danej linijce i zaktualizowac tylko ten jeden jedyny składnik? I jeszcze jedno pytanie w jaki sposób można całkowicie usunac wybrany fragment w pliku? Zastanawialem sie nad przesuwaniem wskaźnikow ale to tyczy sie plikow binarnych wiec może jest jakis inny sposob?

Imie Nazwisko cosTam wiek liczba liczba2
Imie2 Nazwisko2 cosTam2 wiek2 liczba2 liczba22
Imie3 Nazwisko3 cosTam3 wiek3 liczba3 liczba23
P-109393
michal11
» 2014-05-06 23:41:10
Nie jestem pewien ale na strumieniach to chyba nie będzie takie proste.
P-109400
Chlorek
» 2014-05-07 00:56:36
Tak samymi strumieniami bez własnego trudu to nie wiem czy się da. Ale mógłbyś zrobić sobie klasę, która ładuje cały plik i trzyma wszystkie dane, modyfikacje odbywają się w pamięci, by na koniec zapisać finalną wersję do pliku.
P-109403
mateuszq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-07 13:01:18
Chlorek, w ten sposób robiłem to do tej pory własnie tylko wydaje mi się to troche bez sensu chcąc zmienic kilka słowek i przy tym obracać całym plikiem w pamięci :D I wlasnie zastanawiam sie czy jest na to jakis inny sposób...
P-109419
« 1 »
  Strona 1 z 1