Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI]Funkcja SHEmptyRecycleBin

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-10 11:50
Autor Wiadomość
Zdziwiony
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI]Funkcja SHEmptyRecycleBin
» 2014-05-07 18:49:04
Witam. Mam do Was pytanie, czy to normalne, że funkcja:
SHEmptyRecycleBin( hwnd, NULL, SHERB_NOCONFIRMATION );
Powoduje dość duże zużycie pamięci ? Rzędu 2~3Mb (jest to ponad połowa pamięci używanej w moim programie, a jest to funkcja, która właściwie mało robi...)

To normalne ? Czy da się jakoś zwolnić pamięć po użyciu tej funkcji ?

Pozdrawiam.

EIDT: Dodam, że zauważyłem że po użyciu tej funkcji (wrzuciłem to do void kosz()) tworzą się nowe wątki (kilka), które po prostu się nie zamykają po zakończeniu swojej roboty... (zapewne to powoduje ten wyciek pamięci)

EDIT2: No cóż... wywołanie tej funki kilka razy powoduje niezły wyciek pamięci... Gdybym zrobił pętle nieskończoną w aplikacji to po minucie miałbym zajęty cały ram... Co z tym zrobić?
P-109440
maly
» 2014-05-08 08:05:30
Jeśli patrzysz w menadżerze zadań na dostępną pamieć fizyczną to zmniejszająca się wartość niema znaczenia bo kiedy system będzie potrzebował miejsca to sobie automatycznie uwolni.
P-109473
Zdziwiony
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-10 11:18:06
Jeśli tak... to nie bedę się tym na razie przejmował ;) W końcu te 2,3 Mb ramu to niewiele... Przynajmniej przy małych programach :P

Temat zamykam.
P-109611
xevuel
» 2014-05-10 11:50:20
tworzą się nowe wątki (kilka), które po prostu się nie zamykają po zakończeniu swojej roboty...
W google nie ma nic pod hasłem SHEmptyRecycleBin memory leak. Nie sądzę też żeby Microsoft wpuścił tak wadliwą funkcję do API.

Pokaż lepiej kod, bo na 99% problem jest w nim. Ew. może to być sprawa jakiegoś malware który hookuje tą funkcję, ale to raczej mało prawdopodobne.
P-109614
« 1 »
  Strona 1 z 1