Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

:) kto to ma pomysł na program?

Ostatnio zmodyfikowano 2009-11-13 22:52
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2009-11-12 10:33:45
Nawiązując do kwesti kursora zapradę powiadam Ci: najlepiej użyj biblioteki ncurses. http://kursy.ddt.pl/?TutorialId=17

Co do kompresji obrazka w ASCII się nie wypowiadam :) zapis jakiś utworzyłeś, działać zapewne działa skoro tak mówisz, no ale osobiście sam bym tego w powyższy sposób nie pisał z jednego prostego powodu - algorytm powinien być uniwersalny, tj. pakujący w jedną i rozpakowywujący w drugą z dowolnego ciągu znaków. Nie wiem czy u Ciebie tak to właśnie działa.

Oceniając pracę ogólną pod kątem nauki programowania uważam, że bardzo fajny sposób na utrwalanie wiedzy itp. pod warunkiem, że algorytmy są samodzielnie wymyślane lub ewentualnie przepisywane ale z pełnym zrozumieniem i zdobyło się przy tym umiejętność wytłumaczenia tego jak algorytm działa nie mając żadnej kartki, notatki itp. przed oczyma.
P-11517
naiL
» 2009-11-12 12:59:38
"algorytm" jeden i drugi jest 100% własny. W sumie tyle co mi się udało zrozumieć do lekcji XII. Czy uniwersalna? Osobiście łatwiej jest mi wprowadzać ilczby do tabelki niż rozpisywać się gotoxy itp.case 5-"fill" działa trochę jak drawto z basica. Jedynym zastrzeżeniem co do wprowadzanych znaków jest if(znak>6...) Znaki z 1,2,3,4,5,6, czyli buźki serduszka itp można wprowadzić jedynie za pocą "komendy-2" 2,1,1 itp.
Niestety nie potrafię "wczytać" z pliku obrazka. Lekcja o plikach nieodrobiona ;). Nawet nie wiem jak w notatniku używać innych poza tym co opisane jest na klawiaturze znaki. (np jak wprowadzić te 200,205,205,205,188 itp kody).
  Co do bibliotek z poza kursu. Macam w ciemności gdzie ściana żeby łba nie rozbić... i korzystam troszkę za rączkę z tego co jest przedstawione w kursie.
Myślę że zrozumienie podstaw pomoże sięgać po źródła. Spróbuje wstawić obrazek kalkulatora jak mi się uda znaleźć czas. Pozdrawiam.
P-11523
naiL
» 2009-11-13 22:52:00
z edytowałem wpis z "kodem". ostatecznie myślę że rozwodzenie się i dumanie nad udoskonalaniem takiego śmiecia jest stratą czasu. Spróbuję założyć jeśli wystarczy mi sił jakiś kiedyś post z czymś co być może będzie przypominać ten w końcu "kalkulator". Bo już mam masę pytań w głowie, których jak szperam sobie po cplusplus.com itp zrozumieć nie potrafię póki co...jak zamienić np tablicę string typ  double gdzie za pomocą cin>> łapiemy do stringa cyfry, gdzie jest przecinek, jaki jest znak, no i zupełnie niedopojęcia....(bla bla bla).
P-11552
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2