Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pętla for - nie wyświetla wszystkich instrukcji.

Ostatnio zmodyfikowano 2014-06-24 19:45
Autor Wiadomość
Farson
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pętla for - nie wyświetla wszystkich instrukcji.
» 2014-06-24 19:40:18
Witam,

 Niestety chyba jestem zbyt ułomny na naukę CPP, gdyż nie jestem w stanie poradzić sobie z zapewne prostym zadaniem, ale proszę mi pomóc, bo już nie wiem jak się do tego zabrać.

Otóż mam za zadanie napisać program, który będzie wyświetlał liczby całkowite od 1 do 100 z podanymi obok tych liczb wartościami do drugiej potęgi. Na tę chwile chciałem tylko napisać aplikację, która wyświetli mi po kolei potęgi kolejnych liczb. Po skompilowaniu i uruchomienia wyświetla mi się tylko cyfra - 1. Na pewno coś źle robię, ale chciałbym głównie się dowiedzieć, czy funkcja "potega" powinna się mieścic w funkcji main? W tutorialu z którego korzystam widzę, że czasem dana funkcja mieści sie w main, a czasem jest deklarowana na samym początku. Niestety autor nie raczył za bardzo wyjaśnić w czym tkwi różnica. Ok coś tam się domyślam, ale jak widze dwa takie same przykłady w takiej samej formie zapisu, to już sam nie wiem.

C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
using namespace std;

int potega()
{
    for( int potega = 1; potega <= 100; potega++ )
         potega *= 2;
   
}
int main()
{
    potega();
    cout << potega;
    getch();
}
P-112654
pekfos
» 2014-06-24 19:45:03
Osobna funkcja nie jest tu do niczego potrzebna. Nie licząc dodatkowych możliwości na popełnienie błędów, z których skorzystałeś jak widać. Wystarczy pętla w main(), wyświetlająca kolejne liczby i ich kwadraty.
P-112655
« 1 »
  Strona 1 z 1