Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[ncurses] Linker error undefined reference to `initscr'

Ostatnio zmodyfikowano 2009-11-13 00:26
Autor Wiadomość
naiL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[ncurses] Linker error undefined reference to `initscr'
» 2009-11-12 22:52:09
Proszę mi pomóc zainstalować newcurse. Brak mi słów ręce opadają.Używam xp, devc++4992. w katalogu include/curses.h w lib/obie biblioteki z repozytorium.
Uruchamiam przykład #1 z NewCurse by Mr Pietrzuch  
[Linker error] undefined reference to `initscr'   [Linker error] undefined reference to `printw'   [Linker error] undefined reference to `stdscr'   [Linker error] undefined reference to `wgetch'   [Linker error] undefined reference to `endwin'   ld returned 1 exit status
Przeszukałem google. :/ ściągnąłem paczkę z docs/demos/i.t.p.erosos cokolwiek...
nie zabardzo sie orientuję w jaki sposób poradzić sobie z zainstalowaniem biblioteki.
z góry dziękuję za odpowiedź.
ps. zmieniłem #include <curses.h>
P-11531
DejaVu
» 2009-11-12 22:58:48
P-11533
lynx
» 2009-11-12 23:40:28
Widzę też że kurs coś staje się popularniejszy. :)
Hmm... jak znajdę chwilkę czasu wolnego to może dodam jeszcze lekcję o dokładnym przebiegu konfiguracji pdcurses pod Windows'em, gdyż kurs jest przeznaczony dla początkujących, a to jednak jest z początku sprawą trudną . Nie wiem jednak kiedy to się stanie gdyż mam ostatnio dużo spraw na głowie, muszę:
- popracować nad swoim projektem,
- miałem zamiar napisać kurs o bibliotece AlFont
- napisać bądź opublikować jakiś kurs do GUI
- ostatnio jeszcze zajmowałem się stroną www, oraz sprawami związanymi z serwerem, jednak pewnie czeka mnie jeszcze nie jedna jej przeróbka.
- plus życie prywatne
Trochę tego mam, a w końcu: ;p

Złożoność czasowa doby nie pozwala na wykonywanie dowolnie rozproszonej ilości zadań efektywnie. post - #7325
Myślę że jeśli się to stanie to najprawdopodobniej będzie to na weekendzie.

/edit:
Generalnie, jeśli masz dodane wszystkie lib'y i nagłówki w standardowych folderach kompilatora, to powinno wystarczyć dodanie lib'ów tych które wgrałeś wcześniej do folderu w opcjach projektu. Jeśli wgrałeś pliki biblioteki do nowych folderów to musisz dodać też te foldery to konfiguracji, tak by linker szukał też lib'y w podanych folderach.

P-11536
naiL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-13 00:04:09
mam dźwigię, punkt podparcia, nawet świat. :] tylko nie mam siły.
Dalej nic nie kumam. nawet piwo nie pomogło. Ja naprawde jestem ciemny(stan umysłu). W devC++ poruszam się od load/save/pole wprowadzania kodu,f9/f10;) może to dziwnie brzmi ale tylko tyle kumam. parę tygodni temu gdyby nie Wasze kursy nie potrafiłbym konkretnie wyrazić się na temat "program pod konsolę"- rozumiałbym to jako nową gierke na Xboxa(to ma być żart na koniec dnia oczywiście).
Poczekam na rozwój kursu. pozdrawiam. (jedynie przez nowy/project/other/pbcurses application mogę korzystać z przykładów ale na paaaarę długich tygodni pewnie wystarczy). pzdr.
P-11537
lynx
» 2009-11-13 00:26:30
Ok, w sobotę postaram się przedstawić dokładnego arta na ten temat. Ale się tak zastanawiam czy to piwo i pora to nie dają ujemnego efektu. ;p Może srpóbuj nad tym pomyśleć rano, w końcu masz podane instrukcje.
1. Kopiujemy liby i nagłówki (include) do folderów środowiska/kompilatora (DevC++)
2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę naszego projektu (po lewej) i zaznaczamy coś w stylu opcje projektu.
3. Szukamy zakładki linker/konsolidator i tam wklepujemy nazwy lib'ów które wkleiliśmy z paczki biblioteki PdCurses. (np. -lcurses) ( l - jest to mała litera L, lib)
P-11538
« 1 »
  Strona 1 z 1