Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Zapis do pliku binarnego bez mozliwosci podgladu zawartosci.

Ostatnio zmodyfikowano 2014-07-27 18:53
Autor Wiadomość
Haker123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Zapis do pliku binarnego bez mozliwosci podgladu zawartosci.
» 2014-07-23 02:28:26
Witam.

Potrzebuje zabezpieczyc pliki przed modyfikacja.
Zapisalem kilka danych do pliku binarnego i kiedy otworzylem go za pomoca notaped++ , dane typu string sa widoczne.
Jak moge zrobic tak zeby nie bylo wiadomo co jest zapisane w pliku?
P-114223
Parapet
» 2014-07-23 07:55:27
Zakoduj to
P-114224
Haker123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-07-23 12:55:57
Tylko jak. Siedze nad tym i nie mam pomyslu jak to zrobic ;/

Czy zamiana stringa na kod ASCII to dobre rozwiazanie?
Czy potem musze to zapisywac i odczytywac po jednym int czy hurtowo bedzie lepiej?

Wiem ze pewnie zadaje glupie pytania ale mam pustke w glowie i nie wiem jak sobie z tym poradzic. W takich momentach potrzebuje jakiejs wskazowki ;]
P-114235
unkn9wn
» 2014-07-23 13:24:22
szyfrem Cezara ;D
P-114237
Moorfox
» 2014-07-23 16:40:25
"Czy zamiana stringa na kod ASCII to dobre rozwiazanie?"
Wiesz tak jakby string sam w sobie jest zbiorem znakow ASCII/liczb...
Uzyj moze jakiegos szyfru z kluczem
http://www.tools4noobs.com/online_tools/encrypt/
Tylko pamietaj ze klucz bedzie zawarty w programie, wiec zlamanie tego nie bedzie jakims wyzwaniem.
Ewentualnie zainteresuj sie plikami .db
Ale to tez da sie zlamac
Krotko: Co nie zrobisz, zawsze bedzie dalo sie to zlamac, mozesz tylko to utrudnicencrypt key online
Jesli to cie interesuje to poszukaj cos o: reverse engineering

P-114245
pekfos
» 2014-07-23 23:05:32
Potrzebuje zabezpieczyc pliki przed modyfikacja.
Atrybut 'tylko do odczytu'.. Czego ty w zasadzie oczekujesz? Kto będzie chciał, i tak sobie pozmienia.

Tylko jak.
XOR. Każdy bajt przez np 0x55. Prościej się nie da.

Tylko pamietaj ze klucz bedzie zawarty w programie, wiec zlamanie tego nie bedzie jakims wyzwaniem.
Więc po co tak kombinować?
P-114267
Elaine
» 2014-07-23 23:38:13
Potrzebuje zabezpieczyc pliki przed modyfikacja.
W jakim celu?
P-114270
Haker123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-07-24 15:01:08
Obecnie w pliku mam zawarte Top10 i nie chce zeby ktos pozmienial nazwy graczy.
Te nazwy sa widoczne jak otworze go za pomoca notaped++ i mozna je bez problemu modyfikowac.

Dodatkowo chce zrobic tak zeby program uruchamial tylko moje pliki tak zeby ktos inny nie stworzyl wlasnego innym programem i do bez problemu uruchomil moim. Mam w pliku "haslo" ktore sprawdzam przy odczycie pliku i jesli haslo jest inne lub go nie ma to nie odczytuje tego pliku. To haslo tez jest widoczne.

Moorfox zle to zapisalem ;] chodzilo mi o to zeby kazdy znak ze stringa zamienic na odpowiadajaca mu liczbe i potem zapisac ta liczbe do pliku, wtedy plik bedzie posiadal same inty i nie bedzie nikt wiedial co jest do czego (mam nadzieje ze mysle w dobrym kierunku).

Co do tego ze kazde zabezpieczenie mozna zlamac to kazdy chyba wie, ale nie wiem jak to zrobic tak zeby maksymalnie utrudnic to zadanie.

Wiem ze pewnie chce przekombinowac (bo po co zabezpieczac tak bardzo najzwyklejsza gre) ale chce wiedziec na przyszlosc jak to zrobic, zeby potem was nie meczyc :P
P-114286
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona