Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak zrobić "pseudofolder" ? (instalator w JEDNYM PLIKU)

Ostatnio zmodyfikowano 2014-08-25 23:09
Autor Wiadomość
pekfos
» 2014-08-25 20:32:28
Nie rozumiesz, twój pomysł z samorozpakowującym się archiwum nie pomaga, tylko dodaje zbędnego klikania i tracenia czasu na nie, jak zrobię archiwum to nie dość że muszę najpierw wypakować pliki z niego to muszę wybrać gdzie ma wypakować, muszę poczekać aż wypakuje, muszę uruchomić setup.exe i instalować, a ja chce od razu mieć jeden plik który uruchamiam i od razu rozpoczyna się instalacja gry (a nie wypakować archiwum, zainstalować program, usunąć folder z wypakowanymi plikami). Tak jakbym z folderu wybrał ten "setup.exe", ale chce mieć to w jednym pliku. Archiwum SFX (WinRAR) nie sprawdzi się tak jakbym chciał, rozumiesz co to znaczy że wybieram JEDEN PLIK, uruchamiam go i od razu rozpoczyna się instalacja?
To ty tak sobie chcesz utrudniać. Rozwiązanie z SFX nie wymaga niczego takiego. Jeśli mam się nie czepiać (jeśli tak to widzisz), zakończ wątek sensownym argumentem. Aktualnie nic takiego nie padło z twojej strony. Dalej upierasz się, że to nie może być takie proste, bo chcesz koniecznie wcisnąć gdzieś swój kod instalujący. Idź więc w tym kierunku i napisz własny instalator, który zrobi wszystko co chcesz i będzie tym jedynym plikiem. Pliki do wypakowania zapisz w zasobach, lub globalnych tablicach - da się to w pełni zautomatyzować.

Właśnie o takie coś mi chodzi, wszystko co mam w folderze chce zamienić na jeden plik, chce by działo to jakbym wchodził po prostu w folder i wybierał "setup.exe", tyle że bez wchodzenia do folderu, zrobić jeden duży plik taki "pseudofolder" który jak kliknę na niego dwa razy myszką to nie wejdzie mi w zawartość folderu tylko zachowa się jakbym kliknął od razu na setup.exe, ale chce by to wszystko było w jednym pliku.
Właśnie opisujesz archiwum z możliwością automatycznego rozpakowania we wskazanym miejscu. Albo sam nie wiesz, co chcesz zrobić, albo faktycznie nie potrafisz tłumaczyć ;) Jeśli chcesz mieć własne setup.exe - w nim spakuj wszystkie pliki. Napisz własny instalator (napisałem jak), lub skorzystaj z gotowych generatorów (przykłady podane w poprzednich postach).
P-116061
akwes
» 2014-08-25 20:37:13
@pekfos, kolega ma już gotowe setup.exe (ale poza tym dużo plików, z których setup.exe korzysta) natomiast nie wie, że archiwum SFX ma możliwość wypakowania się do tymczasowego folderu i automatycznego uruchomienia wybranego pliku np. setup.exe
P-116062
krykoz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-08-25 20:39:26
W takim razie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że żadna gra nie ma jednego pliku setup.exe tylko setup.exe i milion plików obok.

Żadna? Zakład? Jest pełno takich gier...

P-116063
akwes
» 2014-08-25 20:40:48
Żadna? Zakład? Jest pełno takich gier...
Tak, minigierek, które w ogóle nie wymagają instalacji.
P-116064
DejaVu
» 2014-08-25 20:43:12
@krykoz: z kim Ty chcesz walczyć... pekfos jasno Ci napisał, że można zrobić EXE za pomocą RAR-a, który będzie rozpakowywał n-dziesiąt plików do katalogu tak, jakby to robił instalator. Jest to najłatwiejsza droga od której powinieneś zacząć, skoro robisz takie duże problemy przy takiej prostej czynności. Możesz również skorzystać z innych opcji jakie Ci tu zaproponowano, ale jak widać oczekujesz od nas indywidualnego tutoriala, zamiast wpisać podane słowa kluczowe w Google i dowiedzieć się jak dokładnie wygląda tworzenie 'instalatora' za pomocą RÓŻNYCH wspomnianych narzędzi.
P-116065
Jacob99
» 2014-08-25 20:43:45
@krykoz
Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś, to instalacja polega na wypakowaniu plików i/lub folderów do katalogu głównego programu.
Każdy większy program, a tym bardziej gra, ma swoje pliki w katalogu instalacji. Są to np. mapy, muzyka, dynamicznie linkowane biblioteki (.dll), itd.
P-116066
krykoz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-08-25 20:43:47
@pekfos, kolega ma już gotowe setup.exe (ale poza tym dużo plików, z których setup.exe korzysta) natomiast nie wie, że archiwum SFX ma możliwość wypakowania się do tymczasowego folderu i automatycznego uruchomienia wybranego pliku np. setup.exe

Ale po co mam pakować to wszystko jak już jest spakowane? nie chce pakować spakowanych już plików, chce mieć od razu na starcie instalator, widzieliście gry np z GOG.com, kupujesz i masz jeden plik instalacyjny, a spakowane setup.exe i milion plików obok. Jeden jeden instalator który wypakowuje pliki do folderu, tworzy wpisy i skróty. Nie ma tam archiwum SFX które trzeba wypakować, tylko od razu jest instalator.
P-116067
pekfos
» 2014-08-25 20:44:19
Żadna? Zakład? Jest pełno takich gier...
Żadna nowa. Instalator w jednym pliku, mający np 20 GB? To traci sens, dlatego obecnie się tego już prawie nie robi.
P-116068
1 « 2 » 3 4 5
Poprzednia strona Strona 2 z 5 Następna strona