Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

vector i tworzenie obiektu bezpośrednio w listach parametrów funkcji/metody/konstruktora

Ostatnio zmodyfikowano 2014-09-27 20:53
Autor Wiadomość
An0nym8us
Temat założony przez niniejszego użytkownika
vector i tworzenie obiektu bezpośrednio w listach parametrów funkcji/metody/konstruktora
» 2014-09-27 19:52:42
Witam :).

Postanowiłem pobawić się z vector<>, jako że wydaje mi się to lepsza alternatywa dla tablic. Utworzyłem klasę przechowującą pole typu vector<>:


class Klasa
{
public:
    vector<int> ar;

    Klasa(vector<int> ar)
    {
        this->ar = ar;
    }
}

I tutaj moje pytanie - jak mogę stworzyć obiekt vector<> bezpośrednio przy (w tym wypadku) tworzenia obiektu: w parametrach konstruktora?


Klasa clsobj(/*tutaj tworzenie vector<>*/);

Nie jestem pewien czy taki sposób istnieje, jednak szukałem trochę i nic nie znalazłem, a coś takiego bardzo ułatwiłoby mi życie :). Pozdrawiam.
P-117686
kubawal
» 2014-09-27 20:19:10
std::initializer_list

C/C++
Klasa obj( { lista_wartosci } );
P-117687
An0nym8us
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-09-27 20:53:36
Dzięki wielkie za pomoc :).

Problem miałem tak naprawdę z enumem, nie chciało mi się rozpisywać, więc zapodałem vector<int>. Próbowałem tworzyć vector<> w ten sposób (vector<DataType>{DataType::Bool, DataType::Bool} i {DataType::Bool, DataType::Bool}) i nie działał. Co się okazało - kolejny raz błąd wywołany przyzwyczajeniami z C# - w kodzie wpisałem DataType.Bool zamiast DataType::Bool. Także dzięki jeszcze raz za pomoc, bez niej bym ciągle się zastanawiał dlaczego kod nie działa :). Pozdrawiam.
P-117689
« 1 »
  Strona 1 z 1