Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

kontrolka (button) podpięta pod drugą kontrolkę (GROUPBOX) i komunikaty

Ostatnio zmodyfikowano 2014-10-09 11:05
Autor Wiadomość
elradziu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
kontrolka (button) podpięta pod drugą kontrolkę (GROUPBOX) i komunikaty
» 2014-10-08 17:11:10
Witam rąbię mały programik i mam problem/pytanie. Stworzyłem kontrolkę groupbox:
C/C++
HWND g_BHB;
g_BHB = CreateWindowEx( 0, "BUTTON", "BHB", WS_CHILD | WS_VISIBLE | BS_GROUPBOX,
0, 5, 120, 130, hwnd, NULL, hInstance, NULL );

do tej kontrolki mam podpięte inne kontrolki typu button:
C/C++
HWND B_hPrzycisk1;
B_hPrzycisk1 = CreateWindowEx( 0, "BUTTON", "BIEG", WS_CHILD | WS_VISIBLE,
10, 20, 100, 30, g_BHB, NULL, hInstance, NULL );

problem polega na tym iż gdy gdy nacisnę na przycisk brak jest jakichkolwiek komunikatów WS_COMMAND.

gdy przyciski podepnę pod główne okno wszystko działa:
C/C++
B_hPrzycisk1 = CreateWindowEx( 0, "BUTTON", "BIEG", WS_CHILD | WS_VISIBLE,
10, 20, 100, 30, hwnd, NULL, hInstance, NULL );

I teraz pytanie, czy moje pierwotne rozwiązanie jest niepoprawne? Jeżeli jest ok to co muszę zrobić by WS_COMMAND dostał jakiś komunikat?
P-118147
Jacob99
» 2014-10-09 08:26:09
Niestety:( microsoft nie podołał takiemu zadaniu(:D) i nie można tak zrobić. GROUPBOX jest kontrolką statyczną i nie wysyła komunikatów, więc jeśli chcesz to możesz umieścić buttony w narysowanym groupboxie, albo coś takiego: http://bytes.com/topic/c​/answers​/891582-radio-button-groupbox-not-generating-wm_command
P-118172
elradziu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-10-09 11:05:16
Dzięki, spróbuję tego rozwiązania :). A żeby nie zakładać nowego tematu, mam mały problem z code blocks. Gdy tworzę nowy projekt a dokładniej empty project, dodaję do niego nowy plik typu c/c++. to mam problem z include <iostream> itp. Ale gdy dodam nowy projekt typu console aplication to problemów z dołączaniem tych plików nie ma. Wie ktoś może o co chodzi ?



EDIT:
Problem rozwiązany:) Nie było tego pytania :) I przepraszam za śmietnik jak ktoś może niech usunie ten post.
P-118175
« 1 »
  Strona 1 z 1