Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Czy można się obyć bez rekursji?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-10-20 19:06
Autor Wiadomość
pekfos
» 2014-10-19 13:23:17
Czy są pewne rzeczy których nie da się rozwiązać bez używania rekurencji?
Są rzeczy, których rozwiązywanie bez rekurencji wymaga utworzenia dużo większej ilości bardziej skompilowanego kodu. Po co w ogóle pytasz? Żeby mieć wymówkę i nie próbować zrozumieć tej techniki..? Zmień podejście..

Owszem, ale rekurencje są wolniejsze niż ich odpowiedniki.
A co jest odpowiednikiem rekurencji? Zakładając, że mówimy o przypadkach, w których rekurencja ma uzasadnienie, a nie jest używana tylko po to, by nie pisać pętli.
P-118865
SocrateZ
» 2014-10-19 23:24:46
"Odpowiedniki" - czyli inne rozwiązania danego problemu. Nie zawsze rekurencja jest lekarstwem na wszystko. Są pętlę - jest GOTO.
Jeżeli mówimy o przypadkach w których rekurencja ma uzasadnienie, nie widzę przeszkód w jej używaniu, tak samo jak we wspomnianym wyżej GOTO, które może również robić za "odpowiednik" rekurencji - czyż nie?
P-118972
pekfos
» 2014-10-20 15:02:32
"Odpowiedniki" - czyli inne rozwiązania danego problemu.
Nie obrażaj mojej inteligencji.. Pytam o te rzekomo szybsze odpowiedniki rekurencji, gdy sama rekurencja jest użyta z sensem i ma uzasadnienie.
P-119010
SocrateZ
» 2014-10-20 18:16:43
Jeżeli uważasz iż obrażam twoją inteligencję, zakończę dyskusję w tym momencie.
Nie zamierzam wszczynać kłótni o głupie rekurencje.
P-119039
Jacob99
» 2014-10-20 18:45:08
Od kiedy to
goto
 jest odpowiednikiem rekurencji?
Co prawda kiedyś używano jej jako pętli( a raczej 2 goto), ale raczej niezbyt się nadaje do rekurencji.
P-119050
Rashmistrz
» 2014-10-20 18:49:31
Za pomocą instrukcji skoku
goto
 też da się stworzyć odpowiednik rekurencji,
jednak lepiej opłaca się użyć pętli.
P-119053
pekfos
» 2014-10-20 18:51:58
Jeżeli uważasz iż obrażam twoją inteligencję, zakończę dyskusję w tym momencie.
Nie zamierzam wszczynać kłótni o głupie rekurencje.
Wystarczy odpowiadać z sensem i na pytanie, a nie wyrwać jedno słowo z pytania i je opisać.

Co prawda kiedyś używano jej jako pętli( a raczej 2 goto)
2? Jedno do powtarzania pętli, a drugie do wyjścia..? Hmm, nie.
P-119054
SocrateZ
» 2014-10-20 19:05:42
Jesteś zdenerwowany - to widać, ale zapewniam cię, nie warto. Jeżeli uważasz że jestem gorszy od ciebie i nie potrafię odpowiadać z sensem, proszę bardzo - możesz myśleć co chcesz. Chciałem przerwać tą bezsensowną dyskusję, ale nadal chcesz ją pociągnąć. Nie twierdzę że znam C czy C++ jak własną kieszeń - ale nie twierdzę też że jestem totalnym idiotą w tych językach. Jak to bywa w programowaniu, jeden problem można rozwiązać na wiele sposobów - nawet te uzasadnione przypadki można podważyć. Nie zgodziłeś się z moją opinią iż rekurencje są wolniejsze niż ich odpowiedniki, rozumiem - masz do tego prawo.
Jeżeli twierdzisz że nie odpowiadam zgodnie z twoimi oczekiwaniami, pokaż mi przykład rekurencji którą NIE MOŻNA zamienić czymś innym i UDOWODNIJ TO bo jak na razie odpowiedziałem na wszystko o co pytałeś.
P-119065
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona