Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Połączenie Winapi, Allegro i Alfont

Ostatnio zmodyfikowano 2009-12-28 16:57
Autor Wiadomość
Elaine
» 2009-12-20 23:58:35
eBbi, nie wrzeszcz i nie rozkazuj...
P-12363
eBbi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-28 07:11:15
od ostatniego razu zmieniło się tyle że poczytałem sobie kurs winapi i już ogarniam większości. W tych przykładach co malan podawał i co było na stronce połączenie winapi z allegro wyglądało w taki sposób że w winapi tworzyło się okienko a w allegro zapisywało się bitmapy na buforze które z kolei winapi wczytywał na ekran.
i tu moje pytanie: " czy da się zrobić tak, aby okienko tworzyło sobie allegro, winapi - kontrolkę, którą zapisuje na buforze lub coś w tym stylu". No bo nie chce zmieniać wszystkiego po kolei pozatym nie jest to łatwe
P-12536
malan
» 2009-12-28 16:07:12
Może i by się dało, ale moim zdanie byłoby przy tym trochę roboty ;p. Tylko pytanie po co? Po dłuższym zastanowieniu można by znaleźć kilka plusów zastosowania allegro w winapi (nie odwrotnie ;p).
1) Powiedzmy, że w sumie w swojej aplikacji miałbyś jakieś 20 przycisków - w allegro dla każdego z nich musiałbyś sprawdzać pozycje myszki, nie wspomnę o ich tworzeniu itp., a w winapi o to martwi się program i wysyła komunikaty,
2) Polskie znaki (chociaż allegro 5 ponoć obsługuje),
3) W winapi baaardzo łatwo robi się timery (co czasem się przydaje przy pisaniu gier),
4) http://msdn.microsoft.com (chyba komentarza nie trzeba)
..., itd.
P-12541
eBbi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-28 16:30:25
SPRÓBUJE O_o... pewno zajmie mi to całą noc i tak na pewno nic z tego nie wyjdzie.. no ale dobra :P
P-12543
eBbi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-28 16:57:44
EJ NO PROBLEM.. nie wywala żadnego błędu ale.. okienko się nie pojawia a muzykę słychać. malan przydał by się jakiś kontakt do ciebie ;p

edit: dobra.. olewam to.. użyje tych niedorobionych kontrolek z allegro i tyle
P-12545
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3