Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Wczytywanie wybranych danych z pliku.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-01-03 19:11
Autor Wiadomość
Myraa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-02 15:30:20
Okej, to już mam. Teraz mam za zadanie wczytać dane osoby z pliku - imię lub imiona i nazwisko. Nie mam pojęcia jak wczytać te dane. Chciałem po prostu wczytać kolejne wyrazy, ale w przypadku podwójnego imienia będzie wczytywało błędnie. Później wpadłem na pomysł, że można by wyrazy w odwróconej kolejności czytać, bo nazwisko zawsze będzie tylko jedno w tym przypadku. Tylko nie wiem jak to wykonać za bardzo. :P Znalazłem funkcję rfind. Jest może jakiś inny sposób, czy ten będzie najlepszy?

Próbuję pozbyć się spacji na końcu string'a, ale coś mi nie działa. Mógłby ktoś powiedzieć co jest w tym fragmencie kodu nie tak? (Spacje zastąpiłem znakiem '*', żebym mógł łatwiej sprawdzić poprawność)

C/C++
while( nazwa[ spac ] == '*' )
{
    spac -= 1;
    nazwa = nazwa.substr( 0, spac );
}

Zmienna spac jest numerem ostatniego znaku string'a.

Edit: Znalazłem rozwiązanie problemu. Użyłem "nazwa.erase(nazwa.end()-1)" zamiast "nazwa=nazwa.substr(0, spac)" i wszystko działa jak należy. :)
P-123867
Myraa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-03 18:32:27
Teraz już ostatnie pytanie. ;) Da się jakoś wczytać plik tylko pomiędzy jakimiś znakami? Czy trzeba od razu cały plik wczytywać? Getline raczej nie wchodzi w grę, bo dopuszczam fragment tekstu, w którym będzie kilka linijek. Chodzi o to, że mam tekst, w którym zawarte są informacje oddzielona znakiem, i muszę wczytać najpierw jedną informację, później gdy skończę na niej pracować, muszę wczytać kolejną do poprzednich zmiennych.
P-123969
DejaVu
» 2015-01-03 19:11:14
Generalnie rzecz biorąc da się wczytać plik tylko pomiędzy jakimiś znakami ale pod warunkiem, że wiesz na jakiej pozycji znajdują się znaki. Poczytaj sobie:

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++​/Poziom-4/348
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++​/Poziom-4​/Poruszanie-sie-po-pliku-w-try​bie-do-odczytu​/476
P-123976
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2