Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

error LNK2001: unresolved external symbol "public: static void __cdecl std::_String_base::_Xlen(void)" (?_Xlen@_String_base@std@@SAXXZ)

Ostatnio zmodyfikowano 2015-01-13 20:54
Autor Wiadomość
maly
» 2015-01-13 20:31:31
Chodzi o to że masz problem z linkerem więc albo ustawienia masz złe albo 'cryptlib-5.6.1MT.lib' jest nie zgodny z twoim kompilatorem.
Niewiem skąd wziąłeś owego 'cryptlib-5.6.1MT.lib' ale na wszelki wypadek mógłbyś go poprostu skompilować na nowo.
O ile pamiętam to projekt cryptlib-a miał rozszerzenie .dsp.
P-124833
troian
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-13 20:35:41
a w jaki sposób mam to zrobić skoro katalog zawiera same pliki cpp i h ? Żadnego projektu nic.

Z drugiej jednak strony skoro kiedyś działało normalnie to znaczy że, może to być wina 'cryptlib-5.6.1MT.lib' Tylko w jaki sposób mam go usunąć, albo gdzie mogę go znaleźć w projekcie gdyż dość ciężko idzie mi dojście gdzie co jest w tym Visual Studio Najchętniej wrócił bym sobie do starego ale tam mam jeszcze więcej błędów :(
P-124835
maly
» 2015-01-13 20:41:59
P-124837
troian
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-13 20:47:05
Jak dobrze rozumiem mam sobie skompilować z tego projekt Tak? tzn aby mi wyszedł plik *.lib i mam go podczepić pod projekt Tak?

A podczas kompilacji [ wcześniejszej ] nie zauważyłem jeszcze jednego błędu

cryptlib-5.6.1MT.lib(cryptlib.obj) : MSIL .netmodule or module compiled with /GL found; restarting link with /LTCG; add /LTCG to the link command line to improve linker performance
Może on coś rozjaśni.
P-124838
DejaVu
» 2015-01-13 20:51:10
Wszystkie biblioteki powinieneś skompilować tym samym kompilatorem w tym samym trybie kompilacji. Jeżeli posiadasz bibliotekę z innego źródła to istnieje spora szansa, że:
1. Biblioteka była kompilowana innym kompilatorem.
2. Biblioteka została skompilowana w innym trybie kompilacji (np. z linkowaniem dynamicznym bibliotek, a ty używasz linkowania statycznego).
Efekty wówczas są dokładnie takie jakie opisałeś.
P-124840
troian
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-13 20:54:06
Wspominałem że kompilowałem aplikację na 2008 i w sumie po zainstalowaniu 2013 nie zrobiłem nic innego po prostu otwarłem projekt ustawiłem ścieżki do katalogów include / lib po czym po prostu wcisnąłem CTRL + SHIFHT + B, Jeżeli to wina tego że up projekty były wcześniej kompilowane w innym kompilatorze jak mam się ich pozbyć aby zbudował cały projekt od 0?

No tutaj może się okazać większy problem gdyż jest kilka tych plików, i one mają dość dziwne nazwy, gdy u mnie po stworzeniu projektu jest tylko jeden plik cryptlib to w katalogu lib jest ich aż 5, więc zastanawiam się czy nie da się przestawić jakoś kompilatora aby działało to poprawnie?


Udało mi się naprawić, Dziękuje bardzo za pomoc wszystkim ^^ błędnie był skompilowany plik cryptlib oraz, błędnie podana ścieżka do jego odczytu po poprawieniu błędów i ponownym skompilowaniu cryptlib program się skompilował bez problemów.
P-124841
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2