Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Literatura "na start"

Ostatnio zmodyfikowano 2015-05-25 15:04
Autor Wiadomość
Quirinnos
» 2015-04-13 11:47:17
Ja polecam Internet. Kurs chociażby z tej strony, Od zera do gier kodera, czy co tam znajdziesz ciekawego. Multum tego.

EDIT. Miedzy C a C++ są różnice w ogólnym podejściu do problemu. C jest typowo strukturalny i niskopoziomowy, więc wymaga odrobinę innego podejścia.
Niekiedy spotykam się z dziwnym przeświadczeniem, że aby nauczyć się C++, trzeba znać C. To są tak naprawdę inne języki. Wymagają innego podejścia i lepiej sprawdzają się w innych rzeczach. Jeżeli chcesz C++, to tak ja już napisałem - Internet. Symfonia IMO jest jakaś taka... dziwna. Jak będziesz miał solidne podstawy, to polecam Thinking in C++.
P-130774
PanJaqb
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-04-13 16:16:53
Obecnie przerabiam video kurs (darmowy), z tej strony również skorzystam jednak bardziej przekonuję mnie wersja papierowa, chcę się również przy okazji zmierzyć z językiem angielskim do tej pory nie miałem dużego nacisku by go ostro szlifować.

W takim razie zakupię 5th edition i zastanawia mnie również tytuł "Od matematyki do programowania" czy warto?
P-130833
Brunon3
» 2015-04-13 16:32:18
W takim razie zakupię 5th edition i zastanawia mnie również tytuł "Od matematyki do programowania" czy warto?

Według mnie, jak najbardziej. :)
P-130835
chudy
» 2015-05-23 07:29:29
Witam uczę się od miesiąca więc postanowiłem zainwestować dziś w książkę do c++ jaką polecacie na dzień dzisiejszy
ps. pracuję przy bruku na wyjazdach i chcę kupić laptopa do nauki bo z czytania pdf dużo nie będzie więc moje pytanie czy z 1 GHz i 1 GiB RAM mi styknie taki czy będzie w miarę szybko działał Code Blocks czy lepiej będzie na nim zainstalować ubuntu
pss. na co patrzeć przy wyborze takiego laptopa
P-132647
wilkoo13
» 2015-05-23 19:05:32
Miałem primera i nie polecam, trudno się z niej uczyć. Bardzo łatwą jest "problem solving with c++" pana Savitch.
P-132669
chudy
» 2015-05-24 06:39:54
OK będę w poniedziałek w E-piku i się rozejrzę
P-132684
Bastian
» 2015-05-25 15:04:42
Ja mam "C++: Szkoła programowania" Praty wydanie szóste, przeczytałem ponad 300ston jak narazie, więc moge się wypowiedzieć w temacie tej książki. Książka jest bardzo szczegółowa. Może to być jej zaleta jak również niestety wada. Po 300 stronach nawet nie doszedłem do paradygmatów obiektowych. Za to autor bardzo wnikliwie analizuje niuanse każdego zagadnienia. Początkujący programista, może chcieć się uczyć rzeczy najważniejszych, podstaw działania, za to szybciej przejsc przez zagadnienia, tak aby mógł zacząć programować, a szczegóły poznawać już w trakcie pisania. Tak więc mnie ogrom szczegółów troche przerasta, bo i tak nie sposób ich wszystkich zapamiętać. Ale własnie dlatego mówi się ze ta książka jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych programistów, bo Ci drudzy zawsze znajdą coś czego nie wiedzieli wcześniej. Natomiast książka zaczyna od zagadnień podstawowych i w tym sensie nadaje się na początek.
Ksiązka zawiera pod koniec każdego rozdziału pytania sprawdzające i ćwiczenia. Jednak wg. mnie duzym minusem jest to, że nie ma rozwiązań ćwiczeń, jak nie bedziesz wiedział jak ćwiczenie rozwiązać do nie ma podpowiedzi jak ugryźć temat.
Tak więc o ile powyższe aspekty nie będą dla ciebie problemem, to mogę polecić C++: Szkoła programowania Praty.

pzdr
P-132741
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2