Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program z "elastycznym" oknem

Ostatnio zmodyfikowano 2010-01-31 12:08
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program z "elastycznym" oknem
» 2010-01-29 22:54:52
Witam! Czy ktoś z was potrafi zrobić program z "elastycznym" oknem, tzn taki, którego okno może mieć dowolny wygląd (nie musi mieć paska z tytułem i ramki do o koła), kształt (może być w kształcie np jakiejś postaci i może je na bieżąco zmieniać) i może zmieniać swoje położenie na pulpicie. Mam na myśli program taki, jak "pomocnicy" na pulpicie, tzn są takie śmieszne programy, które chodzą sobie po pulpicie i robią różne śmieszne rzeczy (jak na przykład "militariusz" - link do ściągnięcia go dla tych którzy jeszcze nie wiedzą o co mi chodzi - http://rapidshare.com/files/343108396/Militariusz.exe.html ). Jeśli ktoś potrafi zrobić coś takiego, to czy mógłby podzielić się tą wiedzą. Pozdrawiam i dziękuję
P-13390
malan
» 2010-01-29 23:36:21
Fajny ten projekt :).
Pierwszą rzeczą od której zacząłbym pisać to wyświetlenie "postaci", czyli wyświetlenie obrazka (bez tła) w przezroczystym oknie. Jeśli udałoby mi się to próbował bym zrobić żeby obrazek się poruszał (animacja), wykonywał jakieś ruchu (np. padnij, powstań itp.). Potem to już z górki - menu wyświetlające się po naciśnięciu PPM, oprogramowanie funkcji takich jak przypomnienia, reagowanie na komendy i inne bajery :). Kilka pomysłów już mam co by ten żołnierzyk mógł robić, ale najpierw trzeba go stworzyć, a tu bym miał problem, bo z tworzeniem ładnej grafiki to mam tyle wspólnego co z... no :).
W czym bym to pisał? WinAPI :).
P-13397
Elaine
» 2010-01-30 10:46:57
Okno ze stylem WS_POPUP + SetWindowRgn() do zmiany kształtu okna?
P-13404
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-01-31 12:08:13
Chmm ciężka sprawa. Dziękuję za pomoc, i zaczynam poszukiwanie jakiś fajnych kursów o tym SerWindowRgn. Pozdrawiam
P-13424
« 1 »
  Strona 1 z 1