Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

GetPixel nie działa w pętli for

Ostatnio zmodyfikowano 2010-02-07 06:42
Autor Wiadomość
dmx81
» 2010-02-07 01:13:27
w sumie to podepne sie do pytania, poniewaz mam dokladnie taki sam, jak w temacie:

C/C++
for( int i = ludek.i_x; i >= ludek.i_x + ludek.i_s; i++ )
{
    for( int j = ludek.i_y; j >= ludek.i_w + ludek.i_y; j++ )
    {
        if( getpixel( mapa.obrazek, i, j ) != makecol( 255, 0, 255 ) )
        {
            textprintf_ex( bufor, font, 234, 40, makecol( 200, 200, 200 ), - 1, "KOLZIJA !" );
        }
    }
}
chce, aby sprawdzic, czy jakikolwiek punkt z mojego ludka nie styka sie z innym kolorem - ale informacji o kolizji nie ma... tymczasem usuwajac petle for, program informuje juz prawidlowo - niestety tylko dla mojego jednego pixela (wtedy petla if zamiast i,j ma ludek.i_x i y, - tu zmienialem szukajac dobrego rozwiazania)


ok glupi blad;) zamiast >= OCZYWISCIE mialo byc <= - czyli petla for dziala ladnie :) sprawdzila wszytskie punkty, jakie chcialem,czyli rozlozyla mojego ludzika na pixele i po kolei przeskanowala - jak kolizja, to jest komunikat
P-13616
malan
» 2010-02-07 01:29:44
Jedne problem = Jeden temat...,
a Ty jeszcze nie jesteś autorem tematu, pytasz się o swój program i jeszcze kod wstawiasz..., o matko! Ban będzie jak nic heh ;).

@Topic: Czy ludek.i_x może być większe od ludek.i_x+ludek.i_s ?
P-13617
DejaVu
» 2010-02-07 06:42:24
Ban, ban... po co zaraz ban ;) to do niczego nie prowadzi. Niech założy po prostu temat stosowny. Swoją drogą wydaje mi się, że coś podobnego już było - temat kolizji 2D był wałkowany wzdłuż i wszerz u nas na forum i wykrywanie kolizji za pomocą porównywania pixeli również chyba już było. Myślę, że główny wątek tematu został rozwiązany i tym samym zakończony. Jeśli tak jest faktycznie proszę autora o zamknięcie po sobie tematu i zamieszczenie rozwiązania problemu opisanego w temacie dla przyszłych pokoleń.
P-13619
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2