Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

VisualStudio2013, button start, podpięcie pliku z kodem do rozpoczęcia.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-07-13 13:41
Autor Wiadomość
GregoryIwanek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
VisualStudio2013, button start, podpięcie pliku z kodem do rozpoczęcia.
» 2015-07-13 13:30:48
Cześć.
Pytanie pewnie banalne, w typie "jak wiązać buty", ale niestety trafiłem na ścianę i w poradnikach/manualach nie znalazłem odpowiedzi ( pewnie nikt nie miał takiego problemu). Mianowicie, chciałem w końcu przenieść się z pisania hobbystycznego do napisania pierwszej aplikacji ( gra statki) i chciałem zrobić UI w Visual Studio 2013.
Jest to dalekie od skończenia, ale w tym momencie mam już kod generujący losową tablicę ze statkami i przekazujący ją do pliku .txt. Chciałbym zacząć podpinać go teraz do UI i zobaczyć, czy będzie z niego działał ( z konsoli działa, zapisuje za każdym razem inną sekwencję i nie wychodzi poza przedział).
Tyle tytułem długiego wstępu.

kod z pliku Source.cpp
C/C++
#include <iostream> #include <cstdlib> #include <time.h> #include <fstream>
#include "Statki_gra_header_code_gra.h" #include "Statki_gra_UI.h"
using namespace std;

int main() {
    plansza_przeciwnika_statki plansza_ze_statkami; //obiekt klasy plansza_przeciwnika_statki
    int random_table_enemy[ 6 ][ 20 ] = { 0 }; //pola na planszy wroga
    int random_table_player[ 6 ][ 20 ] = { 0 }; //pola na planszy gracza
    srand( time( NULL ) ); // losowosc
    //funkcje
    plansza_ze_statkami = statki_przeciwnika();
    zapelnienie_planszy_przeciwnika( plansza_ze_statkami, random_table_enemy );
    zapisywanie_do_pliku_txt( random_table_enemy );
    //koniec funkcji
    return( 0 );
}

Do tego mam jeszcze pliki Functions.cpp ( zawierający funkcje do wykonania) oraz nagłówkowy Statki_gra_header_code_gra.h ( jest tam klasa i protofunkcje).

I teraz meritum:
Jak wygląda kod który trzeba wklepać do Statki_gra_UI.h ( mam tam wygenerowany kod mojego UI), żeby po kliknięciu buttona START, przejść do egzekucji kodu z pliku Source.cpp?

myślę w moim pytaniu o tym:
C/C++
private: System::Void button10_Click( System::Object ^ sender, System::EventArgs ^ e ) {
    //tutaj kod który odniesie się do gotowego pliku Source.cpp jako zewnętrznego albo po rozpocznie wykonywanie kodu z niego... jak to ma wyglądać?
}


Pytanie banał, ale we wszystkich instrukcjach/poradnikach jakie znalazłem po prostu wpisywano instrukcje ( najczęściej bardzo krótkie) do wykonania wewnątrz, a ja chcę wykonania całego długiego kodu który jest w innym pliku.
Pozdro i przepraszam za takie głupie pytania, ale jest to moja pierwsza próba przy pisaniu czegoś obiektowego i niestety ze względu na pracę nie mogę sobie pozwolić kilkugodzinne na ślęczenie nad książkami w poszukiwaniu brakującego średnika w funkcji której nie znam:). Jak mówią, kto pyta nie błądzi, i następnym razem będę już widział.
P-134620
pekfos
» 2015-07-13 13:41:23
Żeby się bawić w generatory kodu, typu tworzenie UI w Visualu, trzeba najpierw mieć tyle wiedzy, by taki kod potrafić samemu napisać. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale mieszasz w tym temacie 2 różne języki programowania.
P-134621
« 1 »
  Strona 1 z 1