Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Uruchamianie programu lub proste polecenie bez konsoli

Ostatnio zmodyfikowano 2015-07-21 16:18
Autor Wiadomość
Makuba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Uruchamianie programu lub proste polecenie bez konsoli
» 2015-07-21 12:54:20
Próbowałem wcześniej napisać tego posta ale wychodziła długa historyjka tak więc spróbuję tak (trudny problem do opisania):

Mam plik 1.exe znajduje on się w katalogu c:// pobiera on 2 pliki i umieszcza je w katalog c://jakas//lokalizacja//
Te pliki to 2.exe i 2.ini
plik 2.exe do pracy potrzebuje odpalić 2.ini który musi być w tym samym katalogu a jeśli nie da rady to się wyłącza.
Plik 1.exe ma też za zadanie odpalić plik 2.exe komendą WinExec("c://jakas//lokalizacja//2.exe", SW_MAXIMIZE);
ale po wywołaniu tego polecenia plik 2.exe jakby nie widzi 2.ini który jest w tym samym katalogu ale jeśli sam kliknę dwa razy na 2.exe to bez problemu on się odpali.

Chciałbym zrobić tak żeby plik 1.exe w jakiś sposób mógł wywołać poprawne odpalenie pliku 2.exe lub przerobić osobny plik który zrobiłem żeby ważył troszkę mniej, obecnie jest to 1MB (nazwijmy go 3.exe i załóżmy że wsadziłem go do c://jakas//lokalizacja//) a wykonuje on dwa polecenia, otwiera 2.exe i zamyka się przy czym na ułamek sekundy wyświetla konsole a tego bym nie chciał.

Pozdrawiam








P-134996
pekfos
» 2015-07-21 14:37:59
WinExec() to przestarzała funkcja, lepiej już użyć ShellExecute(). Pozwala od razu określić katalog roboczy zadania, co u ciebie było faktycznym problemem. 2.exe działało w C:\ a nie w C:\jakas\lokalizacja\
P-135007
Makuba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-07-21 16:18:56
Dziękuje bardzo :)
Właśnie o to chodziło żeby pierw określić katalog a potem otworzyć w nim plik.
P-135023
« 1 »
  Strona 1 z 1