Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[CodeBlocks] Generowanie kodu "demontażu" (disassembly)

Ostatnio zmodyfikowano 2015-10-24 15:15
Autor Wiadomość
TheReclif
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[CodeBlocks] Generowanie kodu "demontażu" (disassembly)
» 2015-10-24 03:30:29
Witam!
Bardzo ciekawi mnie kod, który kompilator generuje na podstawie mojego kodu w C++. Wyczytałem w Internecie, że wystarczy jako jeden z argumentów kompilatora podać -S. Niestety, po podaniu i próbie kompilacji normalnego hello worlda(kod jest w pliku o nazwie main.cpp) kompilator zatrzymuje się w pustym pliku main.o na pierwszej linijce i wywala "błąd składni"(syntax error). Myślę, że czegoś nie zrobiłem dobrze. "Demontaż" w C::B to rzadko poruszany temat, nawet w Internecie, dlatego czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak to zrobić w C::B? Z góry dziękuję za odpowiedź.
P-139090
pekfos
» 2015-10-24 12:15:26
gcc -S a.cpp
Zrób to z wiersza poleceń, nie C::B.

"Demontaż" w C::B to rzadko poruszany temat, nawet w Internecie
'Demontaż' to chyba najgorsze możliwe tłumaczenie do szukania takich informacji w internecie.
P-139095
Elaine
» 2015-10-24 15:15:25
Niestety, po podaniu i próbie kompilacji normalnego hello worlda(kod jest w pliku o nazwie main.cpp) kompilator zatrzymuje się w pustym pliku main.o na pierwszej linijce i wywala "błąd składni"(syntax error)
Bo -S powoduje, że kompilator kończy pracę po wygenerowaniu kodu asemblera. Jeśli takie zachowanie jest niepożądane, to lepszą opcją jest -Wa,-ahl=whatever.S, zwłaszcza w połączeniu z -g3.
P-139104
« 1 »
  Strona 1 z 1