Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Visual C++ Express Edition 2008 jak połączyć i zapisać do bazy danych (mysql lub sqlite obojętne)

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-06 18:17
Autor Wiadomość
programm-er
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Visual C++ Express Edition 2008 jak połączyć i zapisać do bazy danych (mysql lub sqlite obojętne)
» 2015-11-04 12:21:29
Witam. Napisałem projekt którego wyniki działania chcę teraz zapisywać nie na ekran czy do pliku txt ale do bazy danych. Nie jest mi narzucone ją bazę danych mam wybrać. Próbowałem z dwiema rożnymi i na obu poległem .do tej pory pisałem wyłącznie proste programy w DevC++ teraz jednak wymuszono na mnie użycie Visual C++. Proszę o wskazówki gdzie nzjadę sprawdzony i prosty tutorial jak otworzyc i zapisać do bazy dane w wyżej wymienionym środowisko.
P-139625
darko202
» 2015-11-04 16:56:54
P-139635
programm-er
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-06 10:37:26
Próbowałem i tego padłem juz na początku.
1. Pobrałem plik mysql.h
2. Dołączyłem go do projektu (Project -> Add Existing Item i podałem plik) Plik pojawił się na liście header files.
Wpisałem do projektu jedynie linijkę #include <mysql.h>.
Spróbowałem skompilować program otrzymałem błąd

fatal error C1083: Cannot open include file: 'mysql.h': No such file or directory

Jak dołączyć poprawnie bibliotekę mysql.h ?


kod programu to



#include "stdafx.h"
#include <mysql.h>

int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[])
{
return 0;
}
P-139695
j23
» 2015-11-06 18:17:50
1. Pobrałem plik mysql.h
Oj, ale pobranie jedynie pliku mysql.h nie wystarczy. Musisz ściągnąć i dołączyć całą bibliotekę, która umożliwi Ci połączenie się z bazą danych. Tu masz link do tej biblioteki -> http://dev.mysql.com/downloads​/connector/cpp/

Podobnie zresztą jest z sqlite. Tylko tam z tego co pamiętam wystarczy załączyć do projektu kilka plików źródłowych. Zajrzyj na ich stronę.
P-139710
« 1 »
  Strona 1 z 1