Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Czy można używać IFa w GETLINE?

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-13 20:02
Autor Wiadomość
oliwierr
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Czy można używać IFa w GETLINE?
» 2015-11-13 17:56:54
Nie śmiejcie się pls xd zaczynam.

Otóż tak.. stworzyłem funkcję w której program zadaje użytkownikowi pytania a on odpowiada liczbą (1 dla prawdy a 0 dla fałszu).
Te zera i jedynki są zapisywane w pliku tekstowym każdy w osobnej linii, tak to przykładowo wygląda w pliku:

1
0
0
1
1

No właśnie. Stworzyłem następną funkcję w której użyłem getline i chyba nie mam nic do powiedzenia tylko proszę o pomoc co mam zrobić.
Używałem switcha ale bez skutku.
Chciałbym żeby program sprawdził czy wartość linii jest równa 1, jeśli jest 1 napisał cout << prawda << endl; a gdy jest równa 0 to wypisał że cout << fałsz << endl;
Następnie żeby przeszedł do kolejnej linii i sprawdził czy następna liczba jest prawdą czy fałszem.

Użyłem IFa i chyba nie do końca się to sprawdza.

Jak to zrobić? Prosiłbym o przykładowy kod funkcji która sprawdza i miło by było jakby ktoś wytłumaczył co źle robie, albo co robią jakieś konkretne linijki kodu.

Pozdrawiam :)
P-140079
michal11
» 2015-11-13 18:01:36
Wczytuj z pliku dane do inta, sprawdzaj jaką ma wartość ifem i wypisuj odpowiedni tekst:
C/C++
while( plik >> liczba )
{
    if( liczba == 1 )
    {
    }
    else if( liczba == 0 )
    {
    }
}
P-140080
oliwierr
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak by wyglądał w tym przypadku getline i nr_linii++?
» 2015-11-13 19:21:29
Sorry za mój brak obycia ale nie do końca rozumiem czym jest zmienna plik a czym liczba.

A najważniejsze to jest to że patrząc na to wydaje mi się że odczyta mi jedną linię a nie do końca o to mi chodzi.

Chciałbym żeby przeskakiwało mi z jednej linii do drugiej i podczas gdy jest w pliku

1
0
1
1

program wypisał

prawda
fałsz
prawda
prawda

Bardzo byłbym wdzięczny za wzór kodu który zawiera getline (o ile tego się używa w tym przypadku) i co najważniejsze przejście do nowej linii i odczytanie jej.
Bo tego właśnie przechodzenia do nowej linii nie rozumiem. Gdy próbowałem czegokolwiek to program mi się wysypywał.

PS: Nie jestem leniwy i cenię wasz czas. Pierwsze co to szukałem rozwiązania w necie ale nie mogę tego zrozumieć i pytanie na forum to ostatnia deska ratunku.
Pozdrawiam i dziękuję :)
P-140087
pekfos
» 2015-11-13 19:40:36
Sorry za mój brak obycia ale nie do końca rozumiem czym jest zmienna plik a czym liczba.

A najważniejsze to jest to że patrząc na to wydaje mi się że odczyta mi jedną linię a nie do końca o to mi chodzi.
Widać, że nie masz żadnej wiedzy na temat używania plików w stylu C++. Na swoim 'wydaje mi się' nie powinieneś w takiej sytuacji polegać. Nawet nie sprawdziłeś działania podanego tu kodu.. Dlaczego w ogóle getline() i liczenie linii? Nawiązujesz tu do kodu, którego nie podałeś, a do opisanego przypadku najlepiej pasuje wczytywanie liczby/znaku. Dostałeś kod.

Nie jestem leniwy i cenię wasz czas.
Doskonale.
» Kurs C++ » Poziom 4Wczytywanie danych z pliku za pomocą operatora >> lekcja
P-140089
michal11
» 2015-11-13 20:02:38
wydaje mi się że odczyta mi jedną linię
No to sprawdź i będziesz wiedział jak jest.
Zmienna plik to obiekt klasy fstream.
Zmienna liczba to int.
Specjalnie tak nazwałem te zmienne aby było wiadomo co jest czym.
P-140091
« 1 »
  Strona 1 z 1