Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tablica charów

Ostatnio zmodyfikowano 2015-12-02 23:04
Autor Wiadomość
nats
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tablica charów
» 2015-11-28 22:56:58
Mam problem ze swoim programem. Mianowicie robię grę - labirynt. Moja plansza jest przechowywana w tablicy charów i pionki - gracze, też są zmiennymi typu char. Jak po kazdym ruchu mam wydobywać położenie w tablicy danego gracza?
P-141043
pekfos
» 2015-11-29 00:13:31
Nie trzymaj takich informacji w tej tablicy.
P-141045
nats
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-29 00:15:32
a jak to zrobić korzystniej? tak, zeby to było w takim mniej zaawansowanym stopniu programowania?
P-141046
pekfos
» 2015-11-29 01:24:43
Trzymaj pozycje w osobnej tablicy. Tyle elementów, ile graczy.
P-141048
nats
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-12-02 22:55:18
C/C++
char mapa[ 6 ][ 34 ] = {
    { '#', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ' },
    { '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ' },
    { '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', 'M' },
    { ' ', ' ', ' ', ' ', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '# ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', 'E' },
    { ' ', ' ', ' ', ' ', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', ' ', 'T' },
    { ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', ' ', ' ', ' ', ' ', '#', '# ', '#', '#', '#', '#', '#', '#', '#', 'A' }
};

Mam taką tablicę, a kompilator wyrzuca mi nastepujace bledy, dlaczego?

  [Warning] multi-character character constant [-Wmultichar]
[Warning] multi-character character constant [-Wmultichar]
[Warning] overflow in implicit constant conversion [-Woverflow]
[Warning] overflow in implicit constant conversion [-Woverflow]

P-141342
nats
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-12-02 23:04:13
Te błędy już opanowałam, jednak ta tablica ma byc planszą do gry i podczas zmieniania pozycji przesuwają mi się dane wersy. Czym to moze byc spowodowane?
P-141344
« 1 »
  Strona 1 z 1