Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ allegro zapis i wczyt obrazka

Ostatnio zmodyfikowano 2010-03-24 18:49
Autor Wiadomość
Bartaz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ allegro zapis i wczyt obrazka
» 2010-03-17 19:13:11
Witam mam zamiar zrobic program do robienia grafiki narazie cos prostego i mam pytanie jak zrobic zeby wczytac jakis obrazek a potem go zapisac z wczytaniem chcialem tak ze by sie wczytywalo zmienna(adres do pliku a potem tylko nie wiem jaka jest funkcja do wczytywania cos jak cin)a potem bym robil np
obrazek=load_bitmap(nazwa_zmiennej,default_palette);
1.)Jaka jest funkca do wczytywanie?
2.)Czy moj sposob jest dobry i wogole czy da sie tak zrobic?
3.)Jak potem zapisac bitmape?
P-15154
szyx_yankez
» 2010-03-17 20:41:45
1.
C/C++
BITMAP * obrazek = NULL;
obrazek = load_bmp( "grafika/obrazek.bmp", default_palette );
2.Zły nie jest, zrobić się tak da.
3.http://www.allegro.cc/manual/api/loading-image-files/


A prop(nie na temat ale cóż), sam sobie od tygodnia taki programik piszę,
mam już zaimpletowane następujące efekty(filtry)(kogo to obchodzi? Nikogo ale cóż):
1.Gradient.
2.Zmiana kontrastu części lub całości obrazka.
3.Zmiana Jasności  części lub całości obrazka.
4.Zmiana Kontrastu  części lub całości obrazka.
5.Zmiana Gammy  części lub całości obrazka.
6.Zmiana Ostrości  części lub całości obrazka.
7.Odcień szarości.
8.Negatyw.
[Filtry]
9.Efekt rysowania ołówkiem(krawędzie).
10.Efekt monochromatyki.
11.Gusian Blur.
12.Rzeźba.
13.Wykrywanie krawedzi.
[Własne gui(nie to z allegro)]
14.Komunikat(tak, nie(automatyczne dostosowywanie szerokości do ilości liter))
15.Przycisk(-||-).
16.Slider.
~~1000 lini. Allegro taka niepozorna biblioteka a takie mozliwości.
Jak byś chciał pomocy to pisz gg 15755919.

P-15155
dmx81
» 2010-03-17 22:48:41
czy te filtry sam wymysliles? tzn np rysowanie olowkiem, wykrywani krawedzi? czy tylko jakiegos kodu(funkcji) uzyles? jesli sam wymysliles, to warto by sie bylo podzielic, o ile to nie tajemnica ;)  ee teraz doczytalem, ze masz zaimplementowane, czyli ze jednak gotowe rozwiazania zdaje sie...

bo zastanawialem sie np nad efektem teczy, jakby napisac taka funkcje, ze dla kazdej linii piksele przybieraja jakas wartosc koloru, a co linie nizej, wartosc RBG zmienia sie odpowiednio - i tego rodzaju rozwiazania, np zeby nie czyscilo bufora na 1 kolor, a na wielokolorowe tlo :)
P-15165
szyx_yankez
» 2010-03-18 18:38:20
C/C++
czy te filtry sam wymysliles ?
Samą zasade działania filltrów wyczytałem w necie, a zaimpletowałem sam.
C/C++
czy tylko jakiegos kodu( funkcji ) uzyles ?
Nie ma takich funkcij w allegro. Trzeba było wszystko samemu napisać, ilość wierszy poszczególnego filtru wacha się 50-100 lini kodu.
C/C++
ee teraz doczytalem, ze masz zaimplementowane, czyli ze jednak gotowe rozwiazania zdaje sie...
Wszystko pisalem sam. A pisząc zaimpletowane miałem namysli napisane funkcje(do obslugi filtrów).
C/C++
bo zastanawialem sie np nad efektem teczy, jakby napisac taka funkcje, ze dla kazdej linii piksele przybieraja jakas wartosc koloru, a co linie nizej, wartosc RBG zmienia sie odpowiednio - i tego rodzaju rozwiazania, np zeby nie czyscilo bufora na 1 kolor, a na wielokolorowe tlo
Miałem już gdzieś kiedyś taki efekt(ale we wcześniejszych projektach, a kod gdzieś znikł i trzeba by od nowa pisać), łatwo takie coś osiągnąć za pomocą funkcij vline i hline.
P-15167
filipesq
» 2010-03-20 15:30:32
Wracając do pytania:
1)Sposób jest dobry
2)Nie ma funkcji do wczytywania tekstu - sam sobie napisz (jeśli o to ci chodziło)
3)Jest w kursie allegro na ddt.pl.
P-15195
szyx_yankez
» 2010-03-20 16:01:17
C/C++
2 ) Nie ma funkcji do wczytywania tekstu - sam sobie napisz( je ś li o to ci chodzi ł o )
I tu się mylisz, funkcja jest.
P-15197
filipesq
» 2010-03-20 19:25:23
Jaka to funkcja? Sam jestem ciekaw?
P-15213
szyx_yankez
» 2010-03-20 20:21:44
C/C++
Jaka to funkcja ?
http://www.allegro.cc/manual/api/gui-routines/d_textbox_proc Chyba to jest to, ale uzywa się jej troche inaczej niż pozostałe funkcje, zobacz sobie w examplesach(exgui.cpp), jak tego użyć.
P-15222
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona