Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak ustawić CB jako domyślny?

Ostatnio zmodyfikowano 2016-01-05 16:08
Autor Wiadomość
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak ustawić CB jako domyślny?
» 2016-01-03 20:46:08
Witam, jak ustawić CB jako domyślny? Po zainstalowaniu CB pliki z rozszerzeniem  *.cpp były niewykrywalne, więc ustawiłem CB jako program domyślny do tego formatu, przez klikniecie prawym na plik.cpp --> otwórz za pomoca --> wybrałem scieżkę do codeblocks.exe. Teraz jest tak, że widzi mi *.cpp jako projekt, a nie main. Zamiast ikonki niebieskiego napisu C++, jest ikonka z 4-ma kolorowymi kwadratami. Jak to zmienić?
P-142809
Gabes
» 2016-01-03 21:04:56
Settings -> Environment... -> General settings -> Manage...
zaznaczyć co ma być otwierane przez C::B i Apply.
edycja:
Chodzi o to że jak mamy odznaczone- c, cpp, h, hpp, rc, itd to klikając na dany plik otworzy się w inny środowisku, u mnie w Visual Studio, gdybym go nie miał najprawdopodobniej otworzył by się w Notepad++, a gdy nie mamy żadnego programu do edycji podanych plików to będzie on nierozpoznawany przez system. 
P-142811
pekfos
» 2016-01-03 21:05:39
A to nie jest tylko ikonka? Jak to ustawisz gdzieś przez C::B to pewnie zrobi dokładnie to samo, tylko zmieni ikonę pliku na inną.
P-142812
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-01-03 21:19:44
Nie. To nie jest TYLKO ikonka, ponieważ jeśli widzi plik jako projekt, to otwiera (a raczej próbuje go otworzyć) jako projekt, ale nie udaje się to, ponieważ już mam otwarty jeden projekt. Oczywiście mogę klikać file -> open i znaleźć plik.cpp ale jest to męczące.
Gabes zaznaczyłem .cpp, zastosowałem, ale nadal nie rozwiązało to problemu.
P-142818
szarry
» 2016-01-03 21:23:41
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts
Odnajdujesz klucz do danego rozszerzenia (np. *.cbp - pliki projektów, *.cpp - wiadomo, *.h, *.hpp)
Następnie w kluczu ...\OpenWithProgids zmieniasz nazwę wartości typu REG_NONE na CodeBlocks.xxx , gdzie xxx to odpowiednie rozszerzenie.
Przykład:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.cpp\OpenWithProgids]
Zamieniasz nazwę na CodeBlocks.cpp

Inną możliwością jest reinstalacja CB, ale to przecież żadne rozwiązanie ^^
P-142819
Gabes
» 2016-01-03 21:33:13
Gdyby powyższe nie pomogło to może reset:
View->Perspectives->Delete Current
P-142821
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-01-05 16:08:22
Niestety żaden z powyższych sposobów nie działa. Jeśli chodzi o rejestr, to wartość typu REG_NONE ma już nazwę CodeBlocks.cpp.

Na dodatek na pasku zadań Code Blocks ma ikonke białej kartki z zagiętym rogiem, czyli brak ikonki. Zanim założyłem temat, próbowałem zreinstalować, ale nie pomogło (przed reinstalacją ikonka Code Blocks w pasku zadań byla domyślna tzn 4 kolorowe kwadraty)
P-142908
« 1 »
  Strona 1 z 1