Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Visual Studio Express 2015 - Kurs

Ostatnio zmodyfikowano 2016-02-01 21:38
Autor Wiadomość
skjeleton
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Visual Studio Express 2015 - Kurs
» 2016-02-01 18:55:05
Cześć,
niedawno przerzuciłem się na VS Express 2015 i stwierdziłem, że chyba warto będzie trochę poznać to środowisko.
Googlowałem jakieś tutoriale i poradniki, lecz w większości są to pojedyncze filmiki ogólnikowo mówiące o tym środowisku.
Strona Microsoftu także nie jest specjalnie przejrzysta, tzn. w kursie o VS C++ język polski wygląda jakby był tłumaczony w Google Translatorze a
co chwila pojawiają się pojęcia, których nie rozumiem.

Znam podstawy C++ (jak na razie, skończyłem naukę na funkcjach wirtualnych i chcę się nauczyć WinAPI i napisać coś obiektowego), lecz jakiekolwiek rozumowanie w IDE leży.
Potrzebuję książki, kursu, poradnika - cokolwiek, co by wytłumaczyło od początku do końca sformułowania IDE i wytłumaczyło np.:
- Czym się różni wersja Release od Debug
- Czym są tajemnicze pliki, które się pojawiają w folderze projektu
- Jak się debugguje
- Pokolei do czego służą kolejne zakładki na górze
- Itp.

Mogą być po angielsku, nie robi mi to aż takiej różnicy.

Jeżeli powiedziałem jakieś głupoty, to przepraszam - mówię, potrzebuję kursu, który by mi temat rozjaśnił.


Ehh, ok, może trochę nie jasno się wyraziłem... Pytanie brzmi ,,Jaki kurs Visual Studio Express 2015 polecacie?"


 
P-144309
mateczek
» 2016-02-01 19:59:21
IDE - środowisko deweloperskie, Zbiór programów ułatwiających pisanie (edytor z kolorowaniem składni i podpowiedziami, generator projektu, narzędzia do automatyzacji kompilacji wszystko to co ma pracę programisty uprzyjemnić i przyspieszyć)

Czym się różni wersja Release od Debug
 Wielkością :P. A tak na serio to wersja debug zawiera w skompilowanym programie dodatkowe symbole, które umożliwiają kontrolowanie wykonania programu przez debuger!!! Przy pisaniu i testowaniu programu ustawiasz debug. A gdy program idzie na maszynę docelową już do pracy Relase.

Czym są tajemnicze pliki, które się pojawiają w folderze projektu.
 Kompilator najpierw kompiluje każdy z plików źródłowych do plików "*.o" a potem linker te pliki składa w całość do jednego programu wykonywalnego !!! Budowanie aplikacji składającej się z wielu plików postępuje etapami. Każdy z etapów generuje jakiś plik!!!



Debugowanie jest przydatne i bardzo proste!!! Z debuggerem warto się zapoznać a sprawa jest banalna i sprowadza się głównie do wciśnięcia ikonki robaka !!!
jak się debuguje??
Wszędzie podobnie. Program musi być w wersji debug i klikasz ikonkę robaka
https:www.youtube.comwatch​?v=L9JvSHYLvuw
 
P-144314
skjeleton
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-01 20:13:00
Trochę mnie nie zrozumiałeś. To są tylko przykładowe pytania. Pytałem się o kurs Visuala w sensie jak np. kurs Excela - funkcje, możliwości programu, okienka, tricks and tips itp.

Dzięki a wyjaśnienie Debug - Release. :)

To wiem, ale chodzi mi o te wszystkie pliki i foldery: http://prntscr.com/9xqxog
Po co one są i co robią?
Tworzą się po utworzeniu nowego projektu.
P-144315
mateczek
» 2016-02-01 20:39:36
Mi się wydaje trochę zła droga !!! wizual studio to tylko edytor!!!  Choć ponoć bardzo dobry pod Windows !!!

A skoro edytor może stworzyć programy w javie, #C, C,C++, dodatkowo ma umożliwiać cors-compilation, oraz pisanie stron www. Taki kombajn musi to wszystko mieć gdzieś zapisane (z jakiego rodzaju projektem ma do czynienia i jak z tym projektem postępować :P). Inaczej się pisze stronę www, a inaczej c++  !!!

tu masz jak napisać stronę www w visualu !!! (chyba rozumiesz że ustawienia projektu www różnią się od projektu c++?? I czy naprawdę warto sobie tym głowę zaśmiecać!!! - wszystko co klikasz od momentu załóż nowy projekt jest zapisane w katalogu projektu w jakieś formie !!!)
https://www.youtube.com/watch?v=GIRmPB0xshw


O ile kurs visuala to spoko!!! Znaleźć warto. O tyle dociekanie co robią pliki w katalogu projektu nie wiem czy jest to jakoś specjalnie ważne (zawierają ustawienia projektu)
P-144316
carlosmay
» 2016-02-01 21:38:54
Pytanie brzmi ,,Jaki kurs Visual Studio Express 2015 polecacie?"
To jest zbiór narzędzi do produkcji w różnych językach programowania.

Jeśli chcesz to szukaj podręczników (kursów) w interesującym cię języku dedykowanych pod to konkretne środowisko.
np. takie pozycje.
Visual Studio 2013. Tworzenie aplikacji desktopowych, mobilnych i internetowych
Visual Studio 2013. Podręcznik programowania w C# z zadaniami

P-144317
« 1 »
  Strona 1 z 1