Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Usunięcie konkretnego elementu tablicy pomniejszające jej wielkość (STL, std::vector)

Ostatnio zmodyfikowano 2016-02-02 23:35
Autor Wiadomość
kmlkamilek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Usunięcie konkretnego elementu tablicy pomniejszające jej wielkość (STL, std::vector)
» 2016-02-02 23:18:15
W kontenerze tablicy dynamicznej wrzucając elementy metodą push_back(), albo wyciągając pop_back(), zwiększamy, lub zmniejszamy jej wielkość. Jednak te metody mają pewne ograniczenie. Metodą pop_back() możemy wyciągnąć ostatnio włożony element.
Czy jest wykonalne, aby usunąć wybrany przez programistę element i jednoczesne pomniejszenie wielkości tablicy?

Do czego mi jest to potrzebne:
W tablicy chcę przechowywać wektory przesunięć pocisków wystrzeliwanych przez gracza. Pozycja będzie przeliczana w locie, a przechowywanie pozycji początkowej pocisku nie jest konieczne, bo dla każdego będzie ta sama. Wektor miałby być usuwany, jeśli pocisk trafiłby do końca planszy, lub trafił w przeciwnika. Jednak zależnie od wektora, pociski mogłyby docierać do przeszkody w różnym tempie, więc nie zawsze wcześniej wystrzelony pocisk, doleciałby jako pierwszy. Pociski, które by spełniły swoje zadanie, chciałbym usuwać z tablicy, ale jednocześnie zmniejszając tablicę.

Czy takie coś jest wykonywalne?
P-144391
pekfos
» 2016-02-02 23:33:01
Metoda erase().
P-144394
kmlkamilek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-02 23:35:49
Znowu przeoczyłem coś w dokumentacji. Dowiedziałem się tego czego chciałem. Dziękuję.
Zamykam.
P-144396
« 1 »
  Strona 1 z 1