Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro, C++] Wypisywanie tekstu z użyciem textprintf_ex

Ostatnio zmodyfikowano 2010-04-09 08:43
Autor Wiadomość
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro, C++] Wypisywanie tekstu z użyciem textprintf_ex
» 2010-04-08 00:10:31
mam 2 pytania powiazane ze soba:

po pierwsze - jak najlepiej "przechowywac" tekst - chodzi mi o dluzszy, kilkuzdaniowy

po drugie - jak z tego "pojemnika" wydobyc pozniej ten tekst do textout w allegro?

chcialbym napisac funkcje, ktora wyswietli jakis tekst (np podpowiedz w grze itd), najpierw wiadomo, musze ten tekst zapisac - moge to zrobic np w stringach, vector itd, ale jak wg was bedzie najlepiej? no i pozniej
textprintf_ex(info,font,x,y,makecol(r,g,b),0,"napis %?",zmienna);

zamiast napis chcialbym wrzucic w to miejsce np string, a jesli by sie okazalo, ze napis za dlugi, czyli string.lenght>max , y+=20, x=start i dalszy string...czy tam vector

prosze o sugestie

P-15919
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-08 18:34:12
ok juz znalazlem - jesli nitk nie odpowiedzial, pewnie pytanie bylo zbyt latwe i szkoda bylo czasu :/

ale jesli sa tacy, ktorzy nie wiedza, aby zamiast swojego napisu WPISANEGO w funkcje textprintf wrzucic napis ze STRINGA, trzeba to zrobic tak:

C/C++
textprintf_ex( bufor, font, x, y, makecol( a, b, c ), "%s", nasz_string.c_str() );
czyli zamiast %d , jak dla intow sie robilo, trzeba dac %s, a zamiast nazwy zmiennej, ktora przechowuje wartosc, dajemy nasza zmienna i po kropce c_str(), jak widac w przykladzie

ps. jest gdzies opisane wiecej tych znaczkow? bo znalazlem dla float np 0.3f - float z 3 miejscami po przecinku...
P-15934
malan
» 2010-04-08 19:14:28
po pierwsze - jak najlepiej "przechowywac" tekst - chodzi mi o dluzszy, kilkuzdaniowy
Polecam std::string.

gdzies opisane wiecej tych znaczkow?
http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdio/printf/

jesli by sie okazalo, ze napis za dlugi, czyli string.lenght>max , y+=20, x=start i dalszy string(...)
http://www.cplusplus.com/reference/string/string/substr/ się przydać może...
P-15935
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-08 22:50:23
Dziekuje :)
zanim doczytalem odpowiedz, uzylem, jak wyzej napisalem, stringow, ktore przetrzymywalem w wektorze - byc moze zagmatwalem troche, ale moglem uzyc petli, aby kolejne kwestie tekstu wyswietlac w zaleznosci od warunkow if...

widze, ze troszke rzeczy sie moze tu przydac

zastanawialem sie tylko, skad mozna wziac takie informacje, jak np wywolanie stringa poprzez .c_str(), ja to znalazlem na forum z allegro, gdzie w allegro jakos ciezko bylo, dopiero ktos dopytal i admin dal odpowiedz, byc moze w tych linkach cos sie ukrywa :)
P-15943
malan
» 2010-04-09 01:05:30
wywolanie stringa poprzez .c_str()
Wywołuje to się funkcję...
http://www.cplusplus.com/reference/string/string/c_str/
P-15947
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-09 08:43:10
no tez znalazlem, funkcja zwraca wskaznik na tablice char'ow , dzieki jeszcze raz za linka, widze ze jest sie skad uczyc :)
P-15952
« 1 »
  Strona 1 z 1