Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] Modyfikacja grabbera

Ostatnio zmodyfikowano 2010-04-13 19:17
Autor Wiadomość
cypel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] Modyfikacja grabbera
» 2010-04-13 14:59:01
Witam!
Wiem ze jest tutaj wiele ludzi uzywajacych allegro, a tym samym czesto grabber'a. Mam problem. Chcialem dokonac drobnej modyfikacji w jego kodzie ktora bylaby mi bardzo pomocna. Czy ktos z was sie kiedys tym zajmowal? Wraz z allegro jest kod grabbera, lecz wymaga on pliku (pod mingw) plugins.h pliku tego oczywiscie nie ma w zasobach allegro. Czy jest on generowany podczas kompilacji  i instalacji wszystkich bibliotek allegro? Czy moze zmiana zrodla grabbera jest niemozliwa?
Wiem, ze to troche zagmatwane co napisalem, ale mam nadzieje ze zrozumie ktos ;)
Pozdrawiam
P-16105
pekfos
» 2010-04-13 16:06:05
zależy czy to w ogóle jest dobry pomysł. Co chcesz tam zmienić?
P-16106
malan
» 2010-04-13 16:38:06
P-16110
cypel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-13 19:17:35
Nie, Malan, raczej nie o to chodzilo, ale dzieki za zainteresowanie.
Dokladnie to potrzebuje stworzyc plik *.dat i wpakowac 200+ bitmap. Mam pliki z tymi bitmapami, ktore sie nazywaja np. plik001.bmp, plik002.bmp itp. Takze chcialem napisac prosta funkcje ktora by to po kolei pakowala. No chyba ze grabber oferuje taka mozliwosc, nie znalazlem, jesli ktos wie to bylbym wdzieczny za info.
Tak wiec w zasadzie potrzebowalbym tylko wiedzy jak sa zapisywane dane do tego pliku. Kod jest troche skomplikowany i jesli nie znajde sposobu na modyfikacje kodu calego grabbera (byloby to latwiejsze) to chyba bede musial to rozpracowac.
Pozdrawiam
P-16121
« 1 »
  Strona 1 z 1