Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Baza danych w wersji - Windows Form Application - pomysł

Ostatnio zmodyfikowano 2016-06-04 16:40
Autor Wiadomość
mkami
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Baza danych w wersji - Windows Form Application - pomysł
» 2016-06-04 11:08:27
Witam! Mam do wykonania program w formie Windows Forms Application , który obsługiwałby prostą bazę danych. Chciałbym aby opierała się ona na dodawaniu , usuwaniu i edytowaniu wpisów , które można by było zapisać do pliku txt oraz je wczytywać. Do tego do każdego wpisu muszę dodać jakieś multimedia , myślę że zdjęcia byłyby najprostszą opcją.

Ogólnie to mój pierwszy program tego typu i nie do końca wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś robił juz coś podobnego albo spotkał gdzieś podobny program na którym mógłbym się wzorować?
Albo wyjaśniłby jak to wszystko po krótce działa i jak to obsługiwać?
P-148850
mateczek
» 2016-06-04 15:36:13
Pomysłów tyle ile osób.  Ja z racji tego, że ciut ogarniam qt robił bym to z wykorzystaniem QT + QSqlDatabase + QSQLITE. Troszkę posiedzieć nad bazami danych i można zrobić małą lokalną (na bazie pliku z wykorzystaniem QSQLITE)
P-148854
pekfos
» 2016-06-04 16:17:06
Pomysłów tyle ile osób.
Zwłaszcza licząc te nie na temat, jak twój pomysł.
P-148856
mateczek
ja wiem czy tak nie na temat ??
» 2016-06-04 16:39:45
Ma zrobić aplikację okienkową z obsługą prostej bazy danych.  Czyli i tak jakąś biblioteką musi się zainteresować. Wcale nie mówię, że QT jest jednym rozwiązaniem.  Można też korzystać z microsoftowych rozwiązań. Tyle że, bo nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się że visualStudio i tak zrobi GUI (formatkę można wyklikać) w jakimś javo-podobnym NET?? Więc jeśli decyduje się na rozwiązania Microsoftu to chyba lepiej niech zacznie w C# i odpuści sobie c++ (łączenie tego wydaje mi się trochę kombinowaniem pod górkę??)   A może jest sens?? Niech w tej sprawie ktoś bardziej doświadczony w aplikacjach okienkowych pod Windowsem się wypowie??
P-148858
michal11
» 2016-06-04 16:40:46
Musi to być w C++ ?

Jeżeli nie to polecam C# + entity framework. Masz masę artykułów i filmików w sieci.
Okienka sobie wyklinasz w edytorze, bazę danych będziesz obsługiwał zwykłymi listami i zmiennymi (hasło: ORM).

nie podałeś za dużo szczegółów, nawet nie do końca wiem z czym konkretnie masz problem.
P-148859
« 1 »
  Strona 1 z 1