Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pomysł na projekt z programowania komponentowego w C++

Ostatnio zmodyfikowano 2010-04-27 00:20
Autor Wiadomość
mushellqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pomysł na projekt z programowania komponentowego w C++
» 2010-04-26 19:49:27
Witam!
Zanim (być może) zaczniecie krzyczeć, że taki temat to nie w tym miejscu forum itp. chciałam dodać, że jestem z Wami od 5 min, więc proszę o wyrozumiałość :)

Chciałam prosić o pomoc w wymyśleniu jakiegoś tematu na projekt, który będę pisać w Visual Studio (warunek narzucony) w C++, ewentualnie C#. Projekt nie moze być zbyt skomplikowany, bo nie jestem jeszcze taka biegła, z drugiej strony nie może też być zbyt prosty, bo to praca semestralna, że się tak wyrażę. Będę miała ok 1,5 m-ca na jego zrealizowanie. Dodam jeszcze, że w obcowaniu z grafiką nie czuję się zbyt pewnie, więc muszą wystarczyć komponenty Visuala. Myślałam o jakiejś prostej gierce, pisałam kiedyś Tetrisa i Sapera, ale co jeszcze można wymyślić?
Z drugiej strony mogłoby to być też coś związanego z kryptografią, wykorzystującego algorytmy hashujące np. md5 czy sh1, bo wtedy upiekłabym 2 pieczenie na jednym ogniu, ale nie bardzo wiem jak to podciągnąć pod komponenty i zrobić z tego "działającą aplikację", bo tak brzmi w sumie jedyny warunek prowadzącego zajęcia.
A jutro muszę podać ostateczny temat...

Będę wdzięczna za każdy sensowny pomysł, bo ostatnio mam problemy z kreatywnością :)
P-16377
Pirotechnik
» 2010-04-26 19:58:16
Witaj!!

Możesz spróbować napisać np.
1 Masz firmę gier komputerowych(albo dowolną inną) i projektujesz gry, zatrudniasz robotników,
  ustalasz różne inne rzeczy...
2 Koło fortuny(albo coś z tego typu :))
3 brak pomysłów
P-16378
mushellqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-26 20:17:32
Rozumiem, że Twój 1 pomysł miałby być oparty na jakiejś bazie danych?

A w drugim jak wyobrażasz sobie kwestię grafiki? Musiałaby być jakoś uproszczona, bo przecież nie będę robić wirującego koła pod Visualem...
P-16380
filipesq
» 2010-04-26 20:23:29
A co myślisz o trzecim pomyśle? JA bym zrobił jakiegoś rozwiniętego tetrisa. Grafika to tylko kwadraty i prostokąty.
P-16381
dmx81
» 2010-04-26 20:31:30
jesli byl saper i tetris... to moze byc jeszcze kolko-krzyzyk, wąż ten z nokii, szachy lub prosciej warcaby, nie wiem czy cos z tego pasuje, ale tak mi wpadlo do glowy, kiedy przeczytalem o tych gierkach powyzej
P-16382
mushellqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-04-26 20:40:22
Hmm, no w sumie Tetris może by mógł być, to jest dobra gra pod tym względem, że w miarę jak zostanie czas to można poszerzać jej funkcjonalność, bo takie Kółko i krzyżyk chyba za proste, no bo co tam można skomplikować? Co prawda Tetrisa już kiedyś pisałam, ale to było wieki temu i to w takiej DOSowej grafice, dziś już nikt tak nie pisze ;P
Warcaby/Szachy - na pewno do przemyślenia, przy okazji nauczyłabym się w nie grać ;)

A nie ma nikt pomysłu jak tą kryptografię wykorzystać?
P-16383
malan
» 2010-04-26 21:35:19
Hmm... mogłabyś napisać jakąś grę, która polegałaby na rozszyfrowywaniu jakiś danych, tajnych wiadomości, baz danych. Taka "zabawa" w cyberprzestępcę/hakera (nie obrażając nikogo). Kilka poziomów, jakaś mała fabuła, ulepszanie sprzętu za kasę zarobioną za zlecenia :). Mogłabyś wykorzystać do tego jakieś własne algorytmy szyfrujące itp. Chętnie bym w taką grę pograł :).
P-16384
DejaVu
» 2010-04-26 21:43:28
Zrób arkanoida. Argumenty:
1) Prosta gra ;)
2) Trudna gra ;p
3) Będziesz mogła pograć podczas tworzenia projektu (więc przyjemne z pożytecznym)
4) Będziesz miała jakiś projekt, którym będziesz mogła się pochwalić w Internecie z którego myślę, że w jakimś stopniu będziesz dumna. A implementacja algorytmów... przeciętny zjadacz chleba i tak krzywo na Ciebie spojrzy ;p a tak to przynajmniej zrozumie co stworzyłaś i może trochę w to pogra :)

Generalnie arkanoid wykorzystuje takie aspekty jak:
1) Kolizja piłeczni od ścian (proste)
2) Kolizja od obiektów (trochę trudniejsze, ale też proste)
3) Wykorzystanie jakiejś biblioteki graficznej
4) Grafika może być denna - w sumie trzeba umieć narysować prostokąty i kółka (myślę, że takie zdolności artystyczne każdy programista posiada ;p)
5) Jakieś punkty za zbijanie kloców itp.

Mogę jeszcze zaproponować zrobienie węża, ale on w moim przekonaniu będzie mimo wszystko trudniejszy tak, aby był on grywalny.

/edit:
A jak starczy czasu możesz dodać różny kąt odbicia piłki od paletki w celu podwyższenia ewentualnie oceny jeśli 4,99 będzie za mało :P

/edit2:
Szachy - samobójstwo ;p Jeszcze prowadzący sobie wymyśli, żebyś napisała 'komputer', który będzie w nie grał a wtedy to już możesz zacząć sypiać na klawiaturze już dziś :)
P-16385
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona