Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program działający w tle, czekajacy na użycie przycisku.

Ostatnio zmodyfikowano 2016-08-18 19:10
Autor Wiadomość
PsyLisek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program działający w tle, czekajacy na użycie przycisku.
» 2016-08-18 17:53:02
Z góry chciałbym przeprosić wszystkich, którzy mają trudniejsze problemy niż ja i szukając odpowiedzi na nie trafią na mój post.
A więc:
Chciałbym stworzyć program, który działa w tle. Jego ikonka wyświetlała by się w prawym dolnym rogu paska, tam gdzie np. GG :D Program ten będzie czekać na wciśnięcie przycisku lub kombinacji. Gdy przycisk zostanie wciśnięty program wypisze wiadomość w miejscu gdzie jest kursor, np. w miejscu na link w przeglądarce, komentarzu na Youtubie lub w wiadomości na FB. Moim problemem jest, że nie wiem gdzie zacząć pracę, czy powinienem go pisać jako program konsolowy w Code::Blocks, czy użyć innego programu. Na jakie problemy mogę natrafić w trakcie tworzenia tego programu? Najbardziej chciałbym, abyście wysłali mi źródła, gdzie mogę nauczyć się wyżej opisanych czynności.

Jeszcze raz bardzo przepraszam, że nie mam żadnego konkretnego problemu, tylko luki w wiedzy, ale nie udało mi się znaleźć nic, co by choć w małym stopniu odpowiadało mojemu problemowi :/
 
Z góry dziękuję za odpowiedź :D
P-150975
pekfos
» 2016-08-18 19:10:35
WinAPI, tray, haki. Jeśli masz predyspozycje do napisania takiego programu, będziesz wiedzieć, co dalej zrobić.
P-150978
« 1 »
  Strona 1 z 1