Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programy okienkowe co i jak.

Ostatnio zmodyfikowano 2016-11-03 07:57
Autor Wiadomość
mateczek
» 2016-11-02 19:27:00
widzisz nie korzystam z wersji z visualem więc nie pomogę. Ja zawsze instaluje tą, do której dałem linka. (instalator offline ze wszystkim co niezbędne i z kompilatorem mingw)
Programowanie okienkowe różni się od konsolowego. A chcąc wypluć jakąś informację do konsoli można użyć "cout" ale qDebug() lepiej się nadaje i lepiej współpracuje z typami Qt. (Ogólnie pisząc w okienkach mało się z konsoli korzysta)

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by pisać klasyczne aplikacje konsolowe w qtCreator
https://www.youtube.com/watch​?v=L9JvSHYLvuw

Qt jest jedną z możliwych bibliotek dla okienek w c++. Jedną z możliwych (moim zdaniem bardzo fajną ze względu na mechanizm sygnałów i slotów). Jednak trzeba wiedzieć że nie jedyną. Część osób na forum pisze w sfml (aplikacje okienkowe i gry) Inne biblioteki to allegro sdl itp..., itd...

Na Windowsie można okienka w c# budować (choć c# to nie jest c++. Z zasady działania bardziej przypomina jawę, Składniowo zbliżony co c++). Także wybór co do okienek jest szeroki
P-153270
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-11-02 19:40:39
Hehe widziałem :D
A czy znasz może jakieś dobre poradniki (czy w ogóle istnieją) w języku polskim? Angielskiego to ja się jeszcze w szkolę uczę i niestety wystarczy, że będzie jakieś zdanie, czy parę słówek, określeń których nie znam i nie da się zrozumieć reszty :/
P-153272
mateczek
» 2016-11-02 19:49:06
W polskim będzie ciężko. Trochę filmików ja zrobiłem. Ale nie jest to usystematyzowane i do nauki się nie nada.  A i co do wartości dydaktycznych mam obawy. (jeśli nagram to od nowa to może i coś z tego będzie). Zresztą nie zawsze trzeba rozumieć co gość gada :) patrz na to co pisze. 
P-153273
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-11-02 19:53:19
Ok. Mam jeszcze jedno pytanie; pobieram właśnie creatora którego podesłałeś wcześniej. Muszę coś do niego doinstalowywać, czy jest już "gotowy" do użytku?
P-153274
mateczek
» 2016-11-02 20:03:43
Gotowy do użytku z kompilatorem gcc (mingw)
Nowy projekt>>aplikacja qtWidget.

Potem zielona strzałka i program przykładowy (puste okno się zbuduje).
P-153275
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-11-02 20:11:58
Dziękuję pięknie, jeśli będę miał pytania - napiszę :)
P-153276
marcolo2307
» 2016-11-02 20:30:41
Pytałeś o polskie kursy:
http://szymonsiarkiewicz.pl​/poradniki​/kurs-qt-wstep-i-spis-tresci/
[a href="http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-Qt-C++/503"]
Kolejnych elementów Qt ucz się w miarę potrzeby, z dokumentacji. Jest tego za dużo, aby opanować wszystko.
P-153278
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-11-02 22:54:46
No dobra, jeszcze dwa pytanka
 1) Czy do nauki qt wymagane jest dziedziczenie, polimorfizm, przyjaźnie funkcji itp?
    Bo niestety, nie wiem czemu, w symfonii c++ w rozdziale o klasach tego nie było i zastanawiam się, czy nie odpuścić do czasu zapoznania się z tematem?
 2) Skąd się dowiem, co oznacza np. to:
    QApplication a(argc, argv);
    Albo to: MainWindow::MainWindow(QWidget *parent) :
    QMainWindow(parent),
    ui(new Ui::MainWindow)
   
P-153289
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona