Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

klasa generyczna/szablon w projekcie na zaliczenie

Ostatnio zmodyfikowano 2016-11-13 18:35
Autor Wiadomość
Bączal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
klasa generyczna/szablon w projekcie na zaliczenie
» 2016-11-13 17:52:44
To mój pierwszy post, więc dzień dobry!
Mam do zrobienia projekt i potrzebuje pomocy przy implementacji klasy generycznej. Nie wiem jak zacząć.

Treść zadania:

Mam problem z klasą generyczną/szablonem i klasą vector. Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie jak zacząć tę implementację. Polecono mi wykorzystać do tego klasę vector.

Celem projektu jest implementacja prostej aplikacji do ewidencji wydatków na posiłki. Aplikacja powinna pozwalać wprowadzić kwotę dorzuconą do puli przez każdą osobę, cenę posiłku, resztę oddaną każdej osobie po odebraniu posiłków. Aplikacja powinna pozwalać również na przenoszenie zobowiązań z jednej osoby na drugą (np. spłata prywatnych długów między programistami za pomocą pieniędzy w kasie). Aktualny stan kasy wraz z wyszczególnieniem długów wobec każdej osoby powinny być zapisywane do pliku.
Projekt powinien zawierać implementację generycznej klasy, która będzie modelowała kasę. Kasa jest tu rozumiana jako zbiór kont programistów. Kasa powinna posiadać metodę do wyświetlania informacji o łącznym saldzie, stanie wszystkich kont oraz operacje dodawania i usuwania kont. Do zmiany salda konta należy przeciążyć operatory „+=” oraz „-=”.
Należy zaprogramować prostą aplikację konsolową, która:
 wyświetla menu zawierające operacje: dodaj konto, usuń konto, edytuj saldo konta, wykonaj przelew między kontami, wyświetl stan kasy i salda wszystkich kont oraz wyjdź z programu;
 po wykonaniu dowolnej z wymienionych trzech operacji, użytkownik może zakończyć program lub wykonać kolejną operację;
 aplikacja nie powinna pozwalać na usuwanie kont z niezerowym saldem;
 każda operacja powinna kończyć się automatycznym zapisem stanu kasy (wraz z wszystkimi kontami) do pliku; przy uruchamianiu aplikacji stan kasy powinien być wczytywany z pliku.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
P-153639
pekfos
» 2016-11-13 18:35:24
Szablon nie jest tu do niczego potrzebny, zrób bez niego, a potem przerób na szablon, skoro zrobienie od razu z polecenia jest dla ciebie problemem.
P-153640
« 1 »
  Strona 1 z 1