Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zmienne nazwy zmiennych, dynamiczne nazywanie zmiennych

Ostatnio zmodyfikowano 2016-12-11 14:23
Autor Wiadomość
pawo1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zmienne nazwy zmiennych, dynamiczne nazywanie zmiennych
» 2016-12-10 23:36:52
Witam! Poszukuję sposobu jak stworzyć zmienną, której nazwa jest przechowywana w innej zmiennej. W php taki kod wyglądałby następująco:
<?php
$zmienna = 'zmienna2';
$$zmienna = 'zawartosc zmiennej 2';
echo $zmienna2;
?>

Czy jest możliwość uzyskania takiego efektu w języku C lub C++ (wolałbym rozwiązanie pod C, ale C++ też nie pogardzę)
Z góry dziękuję za pomoc!
P-154758
jankowalski25
» 2016-12-11 13:18:55
Może » Kurs C++Wskaźniki lekcja?
C/C++
typ zmienna = wartosc;
typ * zmienna2 = & zmienna;
P-154775
pawo1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-12-11 13:40:49
Nie. Chodzi o to, że w zmienna masz nazwę kolejnej zmiennej nie koniecznie zmienna2
np.
zmienna = "kubuspuchatek"
I chcę utworzyć zmienną o nazwie przechowywanej w zmienna w tym przypadku zmienna będzie się nazywała kubuspuchatek
P-154776
jankowalski25
» 2016-12-11 13:56:26
Raczej tak się nie da. Zmienna może mieć dowolny typ, więc mogłaby w ogóle nie zawierać tekstu lub przechowywać znaki, z których nie można utworzyć poprawnej nazwy zmiennej. Do czego potrzebujesz takich narzędzi?
P-154777
mokrowski
» 2016-12-11 14:09:28
Jeśli Cię dobrze zrozumiałem...

Jeśli by odpowiadać _dokładnie_ na Twoje pytanie, to jest to jedna z właściwości języków z dynamicznym typowaniem (np. JavaScript, Python, Ruby....). C++ taki nie jest i nie będzie.
Jeśli szukasz pobrania wartości o określonej nazwie, to sensowna będzie mapa : {nazwa -> wartość }.
Jeśli chcesz napisać program typu: "Podaj nazwę zmiennej którą mam Ci wyświetlić", to prosisz się o ogromne problemy związane z bezpieczeństwem takiej aplikacji.
P-154778
pawo1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-12-11 14:23:07
Chcę stowrzyć interpreter języka. Program tworzę na mikrokontroler, na którym jest jedynie 32KB pamięci. Chciałem wgrać tam taki interpreter aby móc odczytywać instrukcje z pliku przechowywanego np. na karcie SD. Rozumiem, że z tymi zmiennymi zabrałem się od złej strony. Mogłby ktoś mnie nakierować w jaki sposób można rozwiązać ten problem?

EDIT: Okej ta mapa, chyba spełni moje oczekiwania. Coś czuję, że ten interpreter przysporzy mi jeszcze problemów, ale w kwestii zmiennych problem rozwiązany
P-154779
« 1 »
  Strona 1 z 1