Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dodawanie grafiki w qt creator

Ostatnio zmodyfikowano 2017-05-18 23:34
Autor Wiadomość
Alex_Cooperek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dodawanie grafiki w qt creator
» 2017-05-18 21:28:30
Dzień Dobry
Chciałabym stworzyć grę "Chińczyk" do tego potrzebuję stworzyć planszę. Tylko nie wiem jak dodać konkretne pola, wcześniej utworzone. Szukałam w internecie, ale nikt nie pokazał tak mniej więcej krok po kroku. Byłabym wdzięczna za wskazówki.
Pozdrawiam
P-161266
maly7
» 2017-05-18 22:08:57
Możesz utworzyć obiekt QGraphicsView a do niego wstawić QGraphicsScene z ustaloną pixmapą (QPixmap). W internecie jest dużo przykładów, można zrobić to np. tak:
C/C++
QGraphicsView * graphicView = new QGraphicsView( this );
QGraphicsScene * scene = new QGraphicsScene();
scene->addPixmap( QPixmap( ":/images/obraz.png" ) );
graphicView->setScene( scene );
Ewentualnie zamiast tworzyć QGraphicsView w kodzie możesz go dodać w designerze.
P-161270
Alex_Cooperek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-05-18 22:27:26
Właśnie chciałabym dodać w Designerze tylko nie dokońca wiem jak, nigdzie nie mogę znaleźć jakąś "instrukcję" lub wskazówkę.
P-161274
maly7
» 2017-05-18 23:34:46
Więc dodaj obiekt Graphics View w designerze i go gdzieś rozmieść. Następnie utwórz (gdzieś w kodzie, gdziekolwiek, może to być np. konstruktor klasy okna głównego) obiekt QGraphicsScene, ustaw temu obiektowi pixmape (za pomocą metody addPixmap), czyli załaduj jakiś obrazek. Na koniec przypisz tę scenę do obiektu graphicsview za pomocą metody setScene.

Przykładowy kod (podałem podobny wyżej):
C/C++
QGraphicsScene * scene = new QGraphicsScene();
scene->addPixmap( QPixmap( ":/images/obraz.png" ) );
ui->graphicsView->setScene( scene );

Jeśli czegoś nie wiesz, napjerw poczytaj o tych obiektach, metodach, przejrzyj dokumentację Qt, dopiero wtedy jak nie będziesz wiedziała napisz.

Równie dobrze możesz utworzyć jakiś np. QLabel i w styleSheet (składnia CSS) wpisać:
background - image: url( ":/images/obraz.png" );
P-161278
« 1 »
  Strona 1 z 1