Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z odwróconym Fourierem - konwersja zespolonych na rzeczywiste

Ostatnio zmodyfikowano 2017-05-22 16:15
Autor Wiadomość
pajczur
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z odwróconym Fourierem - konwersja zespolonych na rzeczywiste
» 2017-05-21 22:42:12
Cześć,
Mam taki problem, może to pytanie bardziej matematyczne, ale jednak poruszam się w C++, więc może ktoś mi tu pomoże.

Napisałem sobie tak edukacyjnie program wykonujący dyskretną transformate Fouriera i wszystko super śmiga.

Ale teraz jestem w trakcie pisania odwróconej funkcji Fouriera, ale uzyskuję funkcję fali w postaci zespolonej. I nie mam pojęcia jak takie coś przekształcić na formę rzeczywistą.

Ogólnie wrzucam do DFT jakąś falę złożoną, ale wyrażoną za pomocą liczb rzeczywistych, a spowrotem chciałbym uzyskać dokładnie taką samą falę, to przecież zapewnia transformata fouriera w tą i we wte. A ja uzyskuję jakieś wartości zespolone? Jak to przekształcić na zwykłe rzeczywiste?

Przegrzebałem dzisiaj dziesiątki stron, ale nie potrafię wykorzystać tych informacji do swojego kodu.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję
P-161401
Monika90
» 2017-05-22 16:15:21
Jeżeli zrobiłeś wszystko dobrze, to części urojone powinny być równe zero, albo bardzo bliskie zeru, (bo podczas obliczeń zmiennoprzecinkowych pojawiają się drobne błędy), więc jeżeli wiesz że sygnał ma być rzeczywisty, to możesz części urojone po prostu odrzucić.

Najlepiej pokaż kod.
P-161419
« 1 »
  Strona 1 z 1