Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kurs C++ na YouTube

Ostatnio zmodyfikowano 2018-04-14 18:41
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kurs C++ na YouTube
» 2017-07-14 16:35:34
Cześć wszystkim.
Jakiś czas temu postanowiłem zacząć kurs C++ na polskim YouTube bo stwierdziłem, że brakuje czegoś takiego. Jest oczywiście kanał Pana Zelenta, jednak bądźmy szczerzy - jest to przygotowywanie w stylu nauki w szkole. Nie chcę wymieniać kolejnych wad tego kursu bo chyba każdy bardziej ogarnięty programista potrafi je sam wyłapać. Chcę ten kurs prowadzić raczej ze względu na początkujące osoby, którzy naprawdę tego wszystkiego nie rozumieją. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego kursu, jakieś rady dla mnie - nie znam się za bardzo na dydaktyce ale staram się trzymać w zgodzie naukę przystępną dla początkującego razem z poprawnością kodu, brakiem bezsensownych uogólnień itp.
Na razie ukazało się 5 filmów.
Youtube Playlist - Kurs C++ | Poeta Kodu
P-163288
DejaVu
» 2017-07-14 17:54:09
Wytrwałości! :)
P-163292
pekfos
» 2017-07-14 19:32:41
Nie jest źle, jak na wideo kurs.
P-163300
latajacaryba
» 2017-07-17 18:41:47
Fajnie, że poruszyłeś temat pamięci, bo z tego co zauważyłem wiele kursów pokazuje jak programować, ale nie mówi o tym, co się dzieje "pod maską". Mam nadzieję, że nie popełnisz ich błędów. Powodzenia :))
P-163378
Kinexity
» 2017-07-17 21:51:15
Rzuciłbym takim moim pomysłem z zakresu dydaktyki - polecam taką kolejności tematów jak w tej książce - Od zera do gier kodera (tytuł myli - w sumie wyszła z tego książka głównie o C++ generalnie)
P-163380
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-17 22:38:37
Czytałem cały "megatutorial" xiona "Od zera do gier kodera", nie pamiętam dokładnie w jaki sposób on to prowadził bo to było dobre 7 lat temu ale pamiętam, że bardzo fajnie mi się to czytało :) Co do kolejności tematów, to raczej będę sam ustalał, chociaż nie ciężko jest przewidzieć, że będzie ona podobna do reszty kursów. Chciałbym co jakiś etap nagrać film specjalnie poświęcony praktycznym zagadnieniom - na przykład implementacji algorytmów, których uczy się w szkołach.
Cieszę się bardzo, że kurs takie reakcje powoduje :) Postaram się nagrywać kolejne części bez przestojów, zwłaszcza że mamy (niektórzy) upragnione wakacje.
P-163381
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-24 21:47:46
Wrzucam link do następnej części:
#03 ▌Kurs C++ - Zmienne | Przechowywanie danych w programie, zasięgi, zmienne globalne i lokalne
Co sądzicie? Jakieś błędy popełniłem?
Od razu też uprzedzam, że to wstępny odcinek do zmiennych, o wiele więcej informacji znajdzie się w następnym - rozwinięciu. Po obejrzeniu tego odcinka oglądający ma wiedzieć jak się tworzy zmienne, że ich życie zależy od zakresu, o przesłanianiu nazw, znać kilka tych podstawowych typów i ma ogólnie rozumieć pojęcie "zmienna".

Kolejny materiał: rozwinięcie tematu zmiennych:
#04 ▌Kurs C++ - Praktyczne użycie zmiennych | Czas życia, zmienne globalne, std::cin, if
P-163541
Kinexity
» 2017-09-20 20:17:25
Czy seria już umarła? Bo tak jakoś nie ma nowych odcinków...
P-165035
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona