Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Koszt dynamicznej alokacji pamięci i kompatybilność new/malloc + funkcje z C w standardzie C++

Ostatnio zmodyfikowano 2017-07-29 16:29
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-29 16:19:42
C++ i C są jednak bardzo podobne do siebie
Może źle to ująłem, chodziło mi o to, że niektórzy ludzie tą przepaść między C a C++ starają się wyolbrzymić. Wiem, że C++ i C to dwa inne języki, jednak bardzo wiele je łączy.

A tutaj sytuacja o którą pytałeś:
Pewien użytkownik zapytał się jak porównać char* z const char[] (generalnie argument typu char* ze zwykłym stałym tekstem), więc zaproponowałem strcmp, bo tworzenie std::string do takiego porównania szczerze jest trochę rozwiązaniem na wyrost (w tym wypadku dobrym rozwiązaniem też jest std::string_view, ale wtedy jeszcze nie wiele o nim wiedziałem). W każdym razie zostałem zakrzyczany, że używanie funkcji z C w C++ to bleee, fuj i w ogóle nigdy w życiu bo Stroustrup powiedział, że lepiej używać C++. Oczywiście zgadzam się z tym, ale bez przesady - funkcję z C często też są przydatne, co w tym temacie np. też poruszaliśmy.
A tu screen
Imgur
Nie daje do tematu bo zdjęcia tu lubią się rozjeżdżać.
No, potem przyznali mi racje po pokazaniu std::stoull, ale te pytanie raczej było dla mnie - chciałem wiedzieć, czy C jest używany na większą skalę niż tylko w kilku przypadkach.
Oczywiście ta wiadomość "pół standardu jest do wy***" to hiperbola ale generalnie wiadomo o co mi chodziło.
P-163689
pekfos
» 2017-07-29 16:28:15
Mmm, poziom dyskusji szacuję na 'youtube/10'.

Oczywiście ta wiadomość "pół standardu jest do wy***" to hiperbola ale generalnie wiadomo o co mi chodziło.
Ale już eufemizm to niekoniecznie ;) Podobno 'z kim przystajesz takim się stajesz', więc lepiej uważaj kogo tam edukujesz :P
P-163690
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-29 16:29:09
Discord Nastoletnich Programistów.
No cóż, przekleństwa nie są mi obce (wiem, żal ale próbuje z tym pracować), generalnie w takich miejscach dyskusyjnych nie przeklinam a to był jeden z niewielu przypadków. Wkraczamy trochę na offtop, dowiedziałem się czego potrzebowałem, dzięki za wartościowe wypowiedzi :). Temat zamykam.
P-163691
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2