Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Negatywne mysli podczas nauki programowania

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-26 15:38
Autor Wiadomość
wgnsy123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Negatywne mysli podczas nauki programowania
» 2017-09-09 21:49:05
Witam, otóż piszę w sprawie takiej, że często gdy myślę godzinę lub lekko mniej nad zadaniem domowym napierają na mnie negatywne myśli, że "takiego prostego nie umiem, inni pewnie raz dwa ogarnęli", "w przyszłości ciężko będzie z czymkolwiek jak na poziomie podstawowym nie umiem" i mnie do bardzo demotywuje.

Aktualnie jestem w temacie "Zagnieżdżanie pętli" i przy zadaniu domowym główkując po prostu poddałem się i sprawdziłem rozwiązanie na internecie, które i tak i tak nawet po sprawdzeniu ciężko mi pojąć.

Czy to po prostu wymaga więcej czasu na zrozumienie jak tylko kilka godzin?
P-164755
Kinexity
» 2017-09-09 21:57:03
Nie musisz wszystkiego umieć od razu - nikt się mistrzem nie urodził. Z czasem się albo nauczysz, albo uznasz, że programowanie jednak nie jest dla ciebie.
P-164756
wgnsy123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-09-09 22:02:01
Jak już jestem na 2 roku technikum informatycznym i po prostu chce umieć programować to druga opcja wypada. Po prostu boje sie, że trudno mi bardzo będzie z czymkolwiek jak sięgam po rozwiązanie zadania.
P-164757
Kinexity
» 2017-09-09 22:16:46
Zajrzałem do zadania - fakt, że miałeś problem z wykonaniem tego zadania nie oznacza jeszcze, że nie nauczysz się programować - w tym konkretnym przypadku masz po prostu braki w potrzebnej wiedzy matematycznej i tyle - zdarza się.
P-164758
wgnsy123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-09-09 22:25:14
Problem mam z ułożeniem Tego, w sensie tych pętli, jak zrobić żeby się zwiększało po kolei itp. już byłem na dobrej drodze, ale poddałem się na ten dzień i zajrzałem do rozwiązania. A może po prostu zmęczenie kolidowało jakoś z Tym, bo prócz zmęczenia fizyczynego jeszcze HTML czytałem pol dnia.

P-164759
Kinexity
» 2017-09-09 22:40:11
Nie powinieneś uczyć się dwóch rzeczy na raz (no chyba, że to obowiązek szkolny) - to nie pomaga
P-164760
latajacaryba
» 2017-09-10 01:02:05
Witam, otóż piszę w sprawie takiej, że często gdy myślę godzinę lub lekko mniej nad zadaniem domowym napierają na mnie negatywne myśli, że "takiego prostego nie umiem, inni pewnie raz dwa ogarnęli", "w przyszłości ciężko będzie z czymkolwiek jak na poziomie podstawowym nie umiem" i mnie do bardzo demotywuje.

Jakbym czytał swój własny temat ;)

Też kiedy zaczynałem, często nachodziły mnie takie myśli (w sumie nadal - choć rzadko - zdarza mi się), najważniejsze to się nie poddawać. Miałem kiedyś zadanie, chciałem napisać program wyszukujący liczby pierwsze. Męczyło mnie, że to zadanie dla początkujących, a ja nie umiem go zrobić. W tym przypadku, jak pisał Kinexity, brakło mi wiedzy (nie wiedziałem o sicie Eratonesa), jednak wtedy byłem bardzo blisko zakończenia mojej programistycznej przygody, no ale jakoś się pozbierałem i użytkownicy nadal muszą się ze mną męczyć :>

Z perspektywy czasu zauważam, że wszystko przychodzi w programowaniu z czasem. Praktyka, pytanie, praktyka, pytanie. Widzę, jak wyglądały moje programy sprzed roku, widzę jak wiele się nauczyłem i widzę czytając tematy na forum, jak wiele jest przede mną. Nikt nie wie wszystkiego, C++ w końcu nie jest najłatwiejszym językiem (cóż, może oprócz Pekfosa, Elaine i Moniki90 ;) ).

Nie wiesz czegoś, pytaj, od tego jest to forum. I jak najwięcej pisz, ćwicz, rozwiązuj zadania ze SPOJa.

Ale to tylko moje refleksje, może komuś wydadzą się głupie, ale tak uważam.

PS.
Jak już jestem na 2 roku technikum informatycznym
Rozumiem, że naukę C++ masz w technikum?
Cóż, ja jestem w 1 klasie liceum klasa mat-inf i mój nauczyciel zapowiedział mi naukę "C+" (Tak, w jego mniemaniu tylko jeden plus) dopiero za rok, więc wydaje mi się, że jeśli chodzi o nauczanie to i tak masz lepiej niż znajomi z mojej klasy, którzy w przyszłości będą chcieli iść w tym kierunku a nie uczą się na razie nic.
P-164763
wgnsy123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-09-10 08:46:15
Naukę C++ mam zapowiedzianą na ten rok, ale nie chce sie opierać na samej szkole bo według mnie lepiej jak w domu będę skrobał. Szczególnie, ze jakoś już mnie granie nudzi i mam o wieeele więcej czasu na naukę.
HTML juz wczesniej coś tam ogarniałem ale miałem sporą przerwę i staram sobie powtórzyć jak to było. Chce też HTMLa (tutaj CSS wiadomo i poootem PHP) umieć bo kręci mnie webmastering i w szkole chcialbym mieć z górki. Może faktycznie powinienem ograniczyć to.

Polecacie jakieś właśnie przydatne strony? Typu z ćwiczeniem zadań, z pojęciami matematycznymi.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony czas!

P-164764
« 1 » 2 3 4 5
  Strona 1 z 5 Następna strona