Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Java, kilka pytań

Ostatnio zmodyfikowano 2010-09-11 21:53
Autor Wiadomość
Razi
» 2010-09-11 21:53:28
O różnicach C++ / Java napisałem tu: Przesiadka z C++ do Javy - zalety i wady

Jest port Qt do Javy, nazywa się QtJambi, ale nadaje się tylko do prostych okien. Ja chciałem mojego JavaBlock zrobić właśnie przy użyciu QtJambi, ale przy zarządzaniu sceną program okazał się zamiast edytorem schematów blokowych, to prawdziwą działem maszynowym wyjątków.
Ale w J2me nie użyjesz QtJambi, chociażby z racji rozmiaru tego kolosa.

Swing dla prostych aplikacji nie jest trudny (graficzny edytor FTW), a rysowanie 2D jest dziecinnie proste (przez Graphics2D)

Pisanie na komórkę to już inna bajka. W NetBeansie dość łatwo się tworzy, ale trzeba patrzeć zupełnie inaczej przy pisaniu na telefony. W PC masz do dyspozycji cały ekran, tworzenie wielu okien, popupy. W J2me nie ma czegoś takiego, jest tylko jeden ekran, tryb ALBO wysokopoziomowy GUI, ALBO niskopoziomowy.
Jeszcze nic pod J2me nie napisałem, więc na tym polu nie pomogę niestety na razie.

Rozszerzenie .jar jest też na PC. EXE jest tylko na windowsa i taki exe nie robi nic, oprócz uruchamiania .jar. Wymaga oczywiście też zainstalowanego JRE.
.jar jest niezależny systemowo, dlatego moją aplikację dystrybuuję tylko w tym formacie.
.jar dla telefonów różni się składnią i nie da się go bez emulatora odpalić na PC.
P-21916
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2