Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[QT] błąd kompilacji

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-17 15:26
Autor Wiadomość
Szybki_Jakub
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[QT] błąd kompilacji
» 2017-10-12 13:50:14
Witam wszystkich. Tak jak w temacie zainstalowałem QT creator 5.7.0, problem pojawił się przy próbie pierwszej kompilacji. nazwa błędu:

13:44:36: Nie można utworzyć katalogu "C:\Users\kuba1\Documents\Błąd w " Util.asciify("build-nienazwany5-Qt_5_7_0_for_Universal_Windows_Platform_64bit-Debug")": TypeError: Property 'asciify' of object Core::Internal::UtilsJsExtension(0x379b698) is not a function"
Błąd budowania / instalowania projektu nienazwany5 (zestaw narzędzi: Qt 5.7.0 for Universal Windows Platform 64bit)
Podczas wykonywania kroku "qmake"

posiadam visual studio 2015, co ciekawe po instalacji QT w informacjach o produkcie widnieje następująca wiadomość:

Qt Creator 4.0.2
Bazujący na Qt 5.7.0 (MSVC 2013, 32 bitowy)

Wersja z Jun 13 2016 01:04:04

Z poprawki 47b4f2c738

Copyright 2008-2016 The Qt Company Ltd. All rights reserved.

The program is provided AS IS with NO WARRANTY OF ANY KIND, INCLUDING THE WARRANTY OF DESIGN, MERCHANTABILITY AND FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

mimo odinstalowywania i instalowania kilku różnych wersji QT zawsze pokazuje on wersje 4.0.2 oraz że bazuje na wersji która została zainstalowana(w tym przypadku 5.7.0) przy innych wersjach tylko bazowanie ulegało zmianie, natomiast zastanawia mnie dlaczego bazuje zawsze na MSVC 2013. Dodam, że jestem całkowicie zielony w tej sprawie
P-165671
Breakermind
» 2017-10-12 15:29:31
Lepiej na linux sobie jakiś zainstaluj (Debian,ubuntu) śmiga rewelacyjnie na windowsie trzeba instalować mingw (kompilatory g++ i/lub gcc).

Podziel partycje dysku na pół i zainstaluj debiana lub ubuntu na dodatkowej partycji i pisz na linuxie dużo wygodniej jak dla mnie.

Lub polukaj na youtube są gotowe tutoriale jak zainstalować na windowsie.
P-165673
mateczek
» 2017-10-12 21:28:43


kolego jak chcesz zainstalować qt to pobierz pakiet instalatora offline
http://download.qt.io​/official_releases/qt/5.9/5.9.2​/qt-opensource-windows-x86-5.9.2.exe tutaj najnowszy. Bo Sam qtcreator to tylko IDE nie wystarczy do programowania.

W instalatorze wybierz to : https://zapodaj.net/images​/06b3c6efefd08.png bez androida bo Ci nie będzie potrzebne na start. Działa od razu (akurat siedzę na Windows i zrobiłem sobie update do 5.9.2).

ps.
Mam nadzieję, że tu jeszcze zajrzysz zanim weźmiesz się za Linux. Wprawdzie wiele bibliotek instaluje się tam łatwiej, ale Qt do nich nie należy.
P-165680
Breakermind
» 2017-10-15 11:44:51
"ps. Mam nadzieję, że tu jeszcze zajrzysz zanim weźmiesz się za Linux. Wprawdzie wiele bibliotek instaluje się tam łatwiej, ale Qt do nich nie należy."

@mateczek co Ty youtuba nie masz że takie głupoty wypisujesz?
Pierwszy z brzegu filmik pokazujący instalację QT na ubuntu 6 min.
https://www.youtube.com/watch?v=glNf7VdVHek

Linux nie jest taki straszny jak go malują :)
P-165756
mateczek
» 2017-10-15 13:13:24
A teraz powiedz czym się różni instalacja QT na ubuntu (wg tego filmiku co wkleiłeś) od instalacji na Windows?? Tylko tym, że na Ubuntu trzeba pobrać paczkę z rozszerzeniem .run a na windows z exe (innych różnic nie ma) no i przy windows wybieramy "migw" przy ubuntu "gcc" Dodtakowo po pobraniu pliku dla Linux trzeba mu nadać uprawnienia do wykonywania.

Instalator na linuxie lista wyboru dla qt5.9.2 
https://zapodaj.net/images​/e72da0898cdf9.png

Czy to jest powód by zmuszać kogoś do instalacji linuxa i uczenia się linuxa jeśli go nie potrzebuje??. Czy na Windows czy na Linux Qt posiada dokładnie ten ten sam instalator!!!! W przypadku tej biblioteki nie ma dosłownie żadnego powodu by przerabiać sobie dyski czy wydzielać partycje na linuxa. Co w przypadku osoby bez doświadczenia z tym systemem zaraz skończy się wielkim ała (straciłem dane, nie widzi mi windowsa, itp itd.)  Zwyczajnie nie jest to warte zachodu. Zwłaszcza, że jak już napisałem proces instalacji przebiega na obu systemach dokładnie tak samo
P-165763
Breakermind
» 2017-10-15 13:58:10
No więc właśnie nie wiem dlaczego napisałeś że jest to dużo trudniejsze na linuxie!?

"ale Qt do nich nie należy."

Co do linuxa to nikogo nie zmuszam tylko pokazuje alternatywę jaką jest linux i możliwość posiadania kilku systemów operacyjnych na jednym komputerze.

Co do dzielenia partycji to na windowsie jest prosty program w standardzie i wydziela partycje bez przeinstalowywania z wolnego miejsca na dysku.

Co do wielkiego ała (to płyta DVD w tych czasach to jakieś 1.5 PLN to jakieś 4.8 GB).
Czyli za 10 PLN można zrobić sobie backup czego się chce.
A na hubic rozdają po 25GB za free czy google drive 15 GB.

Co do doświadczenia to ktoś mi kiedyś powiedział:

"Trening czyni mistrza ;)"

Pozdrawiam.
P-165766
mateczek
» 2017-10-15 14:59:34

 dlaczego napisałeś że jest to dużo trudniejsze na linuxie
nie użyłem ani słowa "dużo" ani "trudniejsze"
napisałem, że nie ma racjonalnego powodu by proponować linux. Każdy instaluje na tym z czego korzysta.  Proces przebiega dokładnie tak samo. Propozycja zmiany systemu nic konstruktywnego nie wnosi, nie rozwiązuje żadnych problemów, a dokłada nowych związanych z systemem. Zauważ, że ktoś kto nie zna Linuxa, nie wie co to jest /dev/sda1, partycja wymiany swap itp. 

P-165769
Breakermind
» 2017-10-15 15:09:56
No nie wiem skoro:
"Wprawdzie wiele bibliotek instaluje się tam łatwiej, ale Qt do nich nie należy."
coś instaluje się łatwiej a coś innego nie (w domyśle trudniej, inaczej, gorzej) to nie ma znaczenia jakiego słowa użyłeś.
Zresztą nie istotne.

Co do instalacji to ubuntu instaluje się automatycznie na wybranej partycji i nie trzeba znać tych pojęć (widzę że nie masz doświadczenia w tej materii).

A jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej się nie wypowiadać.

Zakończę tę dyskusje gdyż i tak do żadnych sensownych konkluzji nie doprowadzi.

Miłego dnia wszystkim.
P-165770
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona