Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Allegro 5 w IDE

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-17 19:20
Autor Wiadomość
zeek918
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Allegro 5 w IDE
» 2017-10-17 17:24:02
Witam
Z poradnika wiem, ze bez tego kroku, biblioteka allegro nam nie zadziala. Wykonalem polecenie z poradnika ale autor pisze ze musze otrzymane dane podac do odpowiednich miejsc IDE. Nie mam zielonego pojecia o co chodzi...
Pracuje na Dev C++, licze na pomoc

Link do poradnika: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-Allegro-5-x-C++/Instalacja-i-konfiguracja/Zaleznosci-biblioteki-Allegro-5-i-ich-obsluga-za-pomoca-pkg-config/566
P-165841
mateczek
» 2017-10-17 17:42:38
skoro nie masz wiedzy jak zainstalować sobie Bibliotekę to ja na twoim miejscu zmienił bym IDE na visual studio i skorzystał z managera Nu-get
P-165842
zeek918
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-10-17 17:51:59
A nie mógłbyś mi zdradzić sekretu jak to zrobic Devcpp ?
P-165843
mateczek
» 2017-10-17 18:50:00
hehe. Po pierwsze ja tego nie używam (ani deva ani alegro). Ale mogę nakreślić Ci z jakimi problemami możesz się spotkać !!!!

Nie wiem czy pliki binarne dostępne na stronie https://github.com/liballeg​/allegro5/releases  będą kompatybilne z twoim kompilatorem. Podaj wersję kompilatora może ktoś się wypowie czy w ogóle te binarki u Ciebie pójdą. (jeśli nie to sprawa się bardziej komplikuje bo będziesz potrzebował skompilować ze źródeł bibliotekę)


Alternatywnie możesz zainstalować pakiet msys2 (ja z tego właśnie korzystam pod windows gdy potrzebuje jakiś bibliotek w stylu: openssl, sfml, nawet Qt. itp). Za jego pomocą można bardzo łatwo doinstalować dowolną bibliotekę. 
Pod msys instalacja biblioteki sprowadza się wydania polecenia (kompilator 64bitowy)

pacman -S  mingw-w64-x86_64-allegro
 msys2 dał by Ci wgląd jak instalacja softu i bibliotek odbywa się na Linux. W większości dystrybucji Linuxa sprawa wygląda podobnie jak na msys2.

Tutaj mam mały poradnik mojego autorstwa jak zainstalować msysa https://www.youtube.com/watch​?v=d0VN7Vol1_8 podpięcie kompilatora z msys2 do twojego IDE nie powninno sprawić kłopotu (powinno wystarczyć podanie ścieżki do plików kompilatora). Więc jak sam widzisz instalacja takowej biblioteki może Ci sprawić sporo kłopotu. Więc ja bym się nie zastanawiał. Jeśli zdecydowałeś się na C++ i windows to instalował bym visualStudio.
P-165846
mateczek
» 2017-10-17 19:20:11
ze swojej strony mogę powiedzieć że mi się ten program pod msys2 skompilował i uruchomił
C/C++
#include <stdio.h>
#include <allegro5/allegro.h>

int main( int argc, char * argv[] )
{
    ALLEGRO_DISPLAY * display = NULL;
   
    if( !al_init() ) {
        fprintf( stderr, "Failed to initialize allegro!\n" );
        return - 1;
    }
   
    display = al_create_display( 640, 480 );
    if( !display ) {
        fprintf( stderr, "Failed to create display!\n" );
        return - 1;
    }
   
    al_clear_to_color( al_map_rgb( 25, 60, 120 ) );
    al_flip_display();
    al_rest( 3.0 );
   
    al_destroy_display( display );
   
    return 0;
}
jeśli będzie Ci się chciało obejrzeć filmik jak instaluje msys2 to wiesz, że korzystam z ide QTCreator i tam aby się ten program skompilował potrzeba było dopisać do pliku *.pro linijkę

LIBS+=-lallegro
P-165847
« 1 »
  Strona 1 z 1