Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Argumenty w funkcjach ;-;

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-29 17:43
Autor Wiadomość
Svviftt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Argumenty w funkcjach ;-;
» 2017-10-29 17:19:22
Cześć, uczę się programować od niedawna i chyba jak u każdego występuje coś niezrozumiałego.. dla mnie są to argumenty w funkcjach, kompletnie nie rozumiem jaką pełnią role, wiem jest to napisane w kursach, lecz ja nie mogę tego zrozumieć, następną rzeczą jest skąd one się biorą.. Wiem tyle, że można je zwracać komendą "return". Proszę was o wytłumaczenie mi tego jakkolwiek żebym to tylko zrozumiał, szukałem dużo w internecie, ale nic nie znalazłem co by mi pomogło..
Z góry dziękuję za pomoc! :D
P-166191
mateczek
» 2017-10-29 17:30:37
funkcja przymuje argumenty na których wykonuje jakieś działanie. A wynik tego działania zwracasz za pomocą słowa kluczowego return
Weź jakiś kurs bo sposobów przekazywania argumentów i zwracania wyniku jest kilka; wartość, referencje, wskaźniki. 
C/C++
#include<iostream>
using namespace std;
int dodaj( int a, int b ) {
    return a + b;
}
int main( void )
{
    cout << dodaj( 3, 6 ) << endl;
}
P-166201
Svviftt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-10-29 17:43:21
Aaaaa, o jejku to trudne nie jest, wystarczy spojrzeć z innej perspektywy :D dziękuję, wiem że są 3 sposoby, czytałem ostatnio dość dużo na te temat, obecnie moim kursem jest ten, kurs u Pana Zelenta na youtubie, oraz książka Stephen'a Prata "Szkoła Programowania". Dzięki wielkie, jeżeli znowu nie będę ogarniał to wrócę tutaj i będę siedział dopóki nie skumam :D
P-166215
« 1 »
  Strona 1 z 1