Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nie otwierający się program

Ostatnio zmodyfikowano 2017-12-06 20:45
Autor Wiadomość
Mrmurder
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nie otwierający się program
» 2017-12-06 18:27:22
Używałem poradnika, zrobiłem wszystko tak jak tam było, ale wszystko uruchamia się tylko jeden raz. Gdy próbuję uruchomić to po raz drugi, to wychodzi mi 'permission denied' i mam 1 błąd. Widziałem kiedyś pytanie o to i ponoć ta aplikacja cały czas jest otwarta, ale nie mam pojęcia jak się nazywa. Jak znaleźć który z procesów to akurat ta aplikacja? Bo nie ukrywam, że zaciekawiłem się C++ i chciałbym iść dalej, ale przez ten problem nie mam jak. Czy może jest inny sposób na to?
P-167640
mateczek
» 2017-12-06 19:03:56
kurcze. Jaki poradnik?? jaki program?? co oznacza zdanie "wszystko uruchamia się jeden raz"  ?? skąd biedny człowiek na forum ma wiedzieć co oznacza twoje "wszystko" CZy chodzi o komputer telefon??
P-167642
latajacaryba
» 2017-12-06 19:33:54
Pewnie ma taką samą nazwę, jak nazwa projektu.
P-167643
Mrmurder
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-12-06 19:34:22
Ehh, może rzeczywiście źle to ująłem, pisałem na szybko, nie przeczytałem od nowa dokładnie jak to wygląda.
Poradnik - http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 miałem wszystko jak na 3. stronie, ale przez F9 uruchamia się jeden raz, później wyskakuje błąd o którym pisałem powyżej. Używałem CodeBloxa.

@UP Tylko w tym problem, że żadnego takiego procesu nie widzę, dlatego przyszedłem z tym tutaj
P-167644
RazzorFlame
» 2017-12-06 19:58:57
Zastanów się, co może oznaczać: "permission denied"?
Chodzi o to, że program nie mógł wystartować bo nie uzyskał na to "zgody". Najprawdopodobniej wynika to właśnie z tego, że proces chodzi gdzieś w tle albo zapomniałeś wyłączyć konsoli i jest zminimalizowana. Możliwe też (chociaż mało prawdopodobne), że Code::Blocks ma jakiś błąd i w pewnych okolicznościach nie pozwala Ci na uruchomienie tego programu. W takim wypadku restart programu powinien pomóc, a jeśli nie to restart kompa na pewno (lub wylogowanie użytkownika).
P-167646
pekfos
» 2017-12-06 20:02:56
Sprawdź z wyłączonym antywirusem.
P-167648
jankowalski25
» 2017-12-06 20:45:46
Możliwe też (chociaż mało prawdopodobne), że Code::Blocks ma jakiś błąd i w pewnych okolicznościach nie pozwala Ci na uruchomienie tego programu.
Możesz wkleić pełne logi z karty "Build log", zwłaszcza te kawałki z "Executing" - źle wywołany cb_console_runner (spacje w nazwie, polskie znaki i inne tego typu błędy) czasami powoduje, że jakieś procesy wiszą lub się nie uruchamiają. Domyślnie po odpaleniu procesu Code::Blocks nie pozwala na uruchomienie go po raz drugi, dopóki cb_console_runner się nie zakończy (wszystkie przyciski poza Abort są wyszarzone). A jeśli cb_console_runner zakończy się z błędem lub zostanie nieprawidłowo wywołany, to IDE potraktuje to tak samo, jakby Twój program źle zadziałał. Spróbuj uruchomić program z wiersza poleceń, ewentualnie możesz ręcznie wywołać cb_console_runner i sprawdzić, czy tak odpalony proces się prawidłowo zakończy.
P-167652
« 1 »
  Strona 1 z 1