Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Obsluga plikow.. help?

Ostatnio zmodyfikowano 2008-09-01 23:45
Autor Wiadomość
jimmye
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Obsluga plikow.. help?
» 2008-08-26 14:16:30
Mam cos takiego:

C/C++
fstream data1( "data.sata", ios::out );
fstream data2( "data2.sata", ios::out );

cout << "Podaj ID konta\n";
cout << "-> ";
getline( cin, id );
data1.write( & id[ 0 ], id.length() );
cout << "ID " << id << " zaakceptowane\n";
cout << "Podaj haslo\n";
cout << "-> ";
getline( cin, pass );
data2.write( & pass[ 0 ], pass.length() );
-------------------------------------------------------
Wpisuje sie login i haslo, do data1 zapisuje sie login, a do data2 haslo, jak zrobic zeby login i haslo zapisywaly sie do jednego pliku, tyle ze od nastepnego wiersza, albo w formacie Login: (login) , Haslo: (haslo)?
P-1433
lynx
» 2008-08-26 15:13:14
Zabardzo nie znam obsługi plików w c++, i jedyne co mogę Ci dać to linka do tutka:
http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp?p=/archiwum /ent2000.10/klub_obsluga.htm
P-1435
jimmye
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-08-26 15:32:37
nie no tyle to ja umiem ;P moze lepiej zrobic cos takiego jak system bazy danych..
chcialem jeszcze zrobic cos takiego, ze to co sie zapisalo w pliku data.sata wysylalo sie na moj email =P
P-1436
lynx
» 2008-08-26 20:37:11
Hmmm... a tak się spytam, bo mówisz że tam umiesz obsługiwać pliki, a umiesz obsługiwać pliki *.ini? (konfiguracyjne) Bo szukam w googlach i nie mogę nic znaleźć widzę tylko do Borlanda a ja robię normalnie cały kod piszę, możę wiesz gdzie jest taki tutek, albo na e-maila byś mi wytłumaczył oczywiście do niczego Cię nie zmuszam, ale nie obraziłbym się gdybyś mi pomógł. ;)
P-1439
DejaVu
» 2008-09-01 23:45:02
Wpisz w wyszukiwarce na stronie ios::app. Jest to flaga za pomocą której możesz dopisywać dane do pliku już istniejącego.

Generalnie z tego co zrozumiałem chcesz uzyskać efekt bazy danych login/hasło. Dopisywanie do bazy nowych kont jest proste - na początku posta już Ci napisałem za pomocą czego to możesz zrobić. Aby wyszukać login będziesz musiał wczytać cały plik do tablicy lub wczytywać wiersz po wierszu dane i sprawdzać czy login pasuje do wprowadzonego przez użytkownika, a później porównać hasła. Usuwanie będzie bardziej złożonym problemem jednak nie jest aż tak trudne do napisania.

Napisz dokładniej co chcesz uzyskać lub z czym sobie nie możesz poradzić. Ja dopiero godzinę temu wróciłem do domu z Grecji i tak dopiero przeglądam co się działo na forum pod moją nieobecność :) Postaram się nadrobić braki odpowiedzi w przeciągu kilku dni :)
P-1458
« 1 »
  Strona 1 z 1